Hrajte s námi o 3 x 2 lahve luxusního vína Gold Collection z Templářských sklepů a 3 x 2 vstupenky na výstavu k 80. výročí!

foto_image_SV_Karel IV_CS_2014_TSC

Templáři slaví 80 let. Historie firmy Templářské sklepy Čejkovice je spojena s příchodem řádu templářských rytířů na Moravu, kteří se usadili v Čejkovicích ve 30. letech 13. století. První písemná zmínka o jejich působení je z roku 1248. Společně se stavbou templářské tvrze začala i výstavba rozsáhlých vinných sklepů, největších na našem území a ve kterých společnost působí dodnes.
Novodobá epocha pěstování vína, výsadba nových vinic, snahy šířit vzdělanost v oblasti pěstování hroznů a výroby vína a ekonomická jistota mnoha rodinám v regionu, to jsou hodnoty, které přetrvaly do dnešní doby.

Templářské sklepy jsou si vědomy své role v historické souvislosti a jako nositelé takového odkazu mimo jiné zdokumentovaly, jako odkaz pro další generace, historii vinařského družstva a vývoje vinohradnictví v Čejkovicích. V rámci prohlídek templářského historického sklepení je tak od června k vidění unikátní obrazová výstava zachycující nejdůležitější okamžiky za posledních 80 let života čejkovických družstevníků a vinařů.

 

Soutěžní otázka:

Do kdy trvá výstava v templářském sklepení?

Nápovědu najdete zde:

Templářské sklepy: Legenda, která žije

Odpovědi zasílejte na info@trendy-age.cz do 3.7.

Written by Trendy Age