Zajít si o Vánocích na šneky patří mezi oblíbené chvilky v mnoha rodinách. Posedět s přáteli u sklenky dobrého vína a zajímavého pokrmu je třeba na Štedrý den odpoledne vítané vybočení z kolotoče příprav. Šneky najdete v nabídce většinou po šesti či dvanácti, tedy půltucet nebo tucet. Jejich bílé maso je jemné, delikátní a bez tuku. Servírují se většinou v ulitě, se speciálními kleštičkami na uchopení a tenkou vidličkou pro vytažení masa. Nejčastější úprava, se kterou se můžete setkat, jsou šneci po burgundsku. Jsou připraveni na víně, polité rozpuštěným máslem s česnekem a bylinkami.

2015 PHOTOONE® - 024

Máme pro vás několik tipů, kam se vydat v Praze. Pokud ale bydlíte jinde a víte, kam se na šneky vydat, uvítáme vaše podněty!

kalina_2Gourmet restaurace Kalina Cuisine & Vins v přízemí starého měšťanského domu U Zlaté Husy v Dlouhé ulici v centru Starého Města patří mezi nejlepší restaurace v Praze. Vaří se zde podle receptur vycházejících z tradiční francouzské a české kuchyně, občas s přídavkem prvků moderní kuchyně, ale vždy s charakteristickým stylem šéfkuchaře Mirka Kaliny, profesionála se zkušenostmi z předních českých a zahraničních restaurací. Šneky zde připravují klasicky po burgundsku a patří mezi nejoblíbenější položky na jídelníčku.

http://www.kalinarestaurant.czinterier_2

 

Restaurace Hergetova Cihelna sídlí na jednom z nejromantičtějších míst v Praze, na břehu Vltavy s výhledem přímo na Karlův most. Ve své nové zimní nabídce se zaměřila především na sezonní pokrmy připravované z lokálních surovin. Na letošní Vánoce zde připravili šneky hned na tři způsoby: s česnekovo – bylinkovým máslem, s modrým sýrem a s bylinkovou strouhankou a mandlemi. Co si vyberete?

www.kampagroup.com

 

vozovnaRestauraci Vozovna Stromovka najdete na Praze 7 v prostorách bývalé vozovny tramvají. Na původní stavbu navázala nová, moderní část a během léta láká i krásná terasa a zahrádka. V nabídce jsou nejrůznější výrobky z vlastní udírny, mořské plody, francouzská vína a skvělé dortíky. No a během Vánoc včetně Štědrého dne nebudou chybět ani šneci – spojte tedy vánoční procházku Stromovkou s kulinářským zážitkem!

http://www.vozovna-stromovka.czIMG_5788

 

Při procházce po centru hlavního města naopak pro své zastavení můžete zvolit i Restauraci U Supa. Zájezdní hostinec sídlí přímo na Královské cestě a patří k nejstarším v Praze. Vychutnejte si během oběda dotek dávné historie, kořeny restaurace sahají až do 14. století! Posezení v přízemních prostorách domu s gotickými klenbami je krásný zážitek. Šneky zde můžete ochutnat až do 26.12.

http://www.restauraceusupa.cz

 

VCH_1955La Boucherie and Bistrot M je smíchovský ráj pro gurmány. Zkušený, náročný a obezřetný šéfkuchař a majitel Jean-Paul Manzac nabízí autentické a skvělé produkty z různých krajů Francie. Spolu s bistrem zde najdete i prodejnu, kde se můžete vybavit na sváteční dny i na ty všední. Během Vánoc si zde můžete pochutnat na šnecích po provensálsku, Consomme se šneky a na šnecích v pivní tempuře.

http://www.laboucheriem.cz

 

 

 

Šneci o Vánocích

Written by Jana Veselá