Jak na to, když ze sebe chci vydat maximum? Jít si zacvičit s osobním trenérem, sám do fitka nebo zajít na skupinovou lekci? Skupinové lekce mají své velké výhody: je jich hodně, takže se na nějakou zajímavou trefíte i bez velkého plánování, cvičíte v partě a dobrý trenér dovede i pohlídat, abyste cvičili dobře. Pokud skutečně hledáte něco intenzivního, zvolte Les Mills GRIT, které má v rozvrhu Factory Pro na Smíchov své stálé místo.

_DSC1285 (kopie)

Les Mills GRIT je půlhodinové cvičení, které existuje ve třech verzích. První je posilovací, druhá zahrnuje posilování a kardio dohromady, a třetí pak čisté kardio. Na Smíchově se setkáte s posilovací verzí, která využívá velkou nakládací činku. Jde o hodně intenzivní záležitost pro ty, kdo jsou již zvyklí cvičit a hned tak je nějaká makačka nezaskočí. Naopak by tuto lekci neměli volit lidé se závažnějšími zdravotními problémy a těhotné ženy.

les-mills-grit-strength-tile

Při cvičení ze sebe vydáte maximum

lucie rimanova

Během lekce Les Mills GRIT se vám ve smíchovské pobočce Factory Pro bude věnovat Lucie Řimnáčová

Cvičení je postavené tak, aby každý ze sebe vydal co nejvíce. V rámci skupiny Les Mills se GRIT trochu vymyká: Les Mills nabízá několik druhů cvičení, jako je například Body Attack, Body Balance, Body Pump, CRX a další. Každé z nich je postavené tak, aby si každý podle instruktora mohl modifikovat svoji variantu tak, aby mu sestava co nejlépe vyhovovala. Ale na GRITu je to jinak: Tam jste od toho, abyste makali. Cvičení trvá „pouze“ 30 minut a je skutečně dost intenzivní. Vedoucí lekce přitom nepůsobí pouze jako instruktor, který předcvičuje, ale jako trenér. Každému se skutečně věnuje, opravuje chyby. Od každého, kdo se zapojí, pak očekává jediné: Aby ze sebe vydal co nejvíce, aby si nandal na činku pořádnou zátěž. Vedoucí lekce pak nejen předvede cviky, ale hodně času se pohybuje mezi lidmi, komunikuje s nimi a motivuje je.

Na co konkrétně se můžete těšit? Cvičení začíná prohřívací skladbou, během níž procvičíte partie, na kterých se dál bude pracovat. Přesto ale není od věci si zajít si před začátkem na deset minut na pás a prohřát tělo. Po úvodních třech minutách druhou skladbou pak začíná makačka, která skončí až po půl hodině. Závě probíhá při procvičení břišních svalů, při kterých si lehnete a zklidníte tím srdce.

Tak do toho, neváhejte, léto a sezona plavek se blíží!

www.factorypro.cz

 

Několik zastavení Trendy Age ve Factory Pro:

15.11. Factory Pro se vrací na Smíchov, factory-pro-se-vraci-na-smichov

30.12. Spalte vánoční kalorie ve vodě, trendy-age.cz/factory-pro/

19. 1. Velká novoroční soutěž o členství ve Factory Pro, soutez-o-permanentky-do-factory-pro

24.2. Les Mills GRIT

24.3. Zumba

23. 3. Jóga pro každého

Written by Kateřina Novotná