Během letošního léta došlo k velké změně ve fitness komplexu u pražského Smíchovského nádraží: objekt převzal opět bývalý majitel, společnost Factory Pro. Se změnou majitele samozřejmě přicházejí i změny koncepce klubu, rozšíření a vylepšení nabízených služeb.

_DSC1283

O tom všem jsem si povídala s výkonnou ředitelkou Factory Pro Prague Lindou Nepožitkovou.

historieZdá se, že pachatel se vrací na místo činu: společnost Factory Pro byla u zrodu fitness projektu na tomto místě.

Factory Pro vznikla v prostorách bývalé Parní Radlické mlékárny jako malé fitness centrum. Pamatuju se, jak jsem se byla poprvé podívat ve sklepě, kde ještě stály tanky od mléka a tvarohu. Proběhla pak velká rekonstrukce, celý areál se postupně měnil a z toho vlastně vznikl i název – Factory jako továrna.

 

lindaProstory jste tedy po letech převzali zpět do svých rukou a nyní probíhají velké změny. Jaké to jsou?

V první řadě jsme se zaměřili na obnovu a dispozici posilovny, která je již dokončena. Přestěhovala se ze třetího patra do přízemí. Prostory jsou zcela nové, prostorné, plně klimatizované, posilovna se rozkládá na 900 m2. Vešlo se tam díky tomu mnohem více aktivit a stanovišť. Vybudovali jsme novou Hard & Heavy zónu, kde máme cvičební pomůcky a nářadí těžké váhy. Jsou tu i čtyři cvičící klece Hammer Strenght od společnosti Life Fitness a vznikl zde prostor, kde mohou trénovat i profesionální sportovci.

Velká rekonstrukce čeká i šatny a relaxační zónu, tu ale chystáme až v příštím roce, abychom nenarušili zimní sezonu. Těšíme se, že našim návštěvníkům pak nabídneme relaxační zónu nejen v novém prostředí, ale i s novými technologiemi.

_DSC1249Jaká je koncepce této nové pobočky Factory Pro?

Naším cílem je být cenově dostupní, abychom si vybudovali co nejširší základnu. Fandíme mladým lidem a chceme, aby se naučili cvičit, když jsou mladí, a nechodili až ve věku, kdy je začnou bolet záda. Ale samozřejmě i těm dokážeme poradit a zajistit, aby se u nás cítili dobře.

Budeme se nadále snažit mít co nejkomplexnější služby, aby si každý našel to, co ho baví. Díky velké rozloze si můžeme dovolit mít více prostor pro skupinové hodiny, v tuto chvíli nabízíme kolem 75 hodin týdně. Do konce roku ještě vybudujeme sál na bojové sporty, v tuto chvíli máme dva a přibude ještě jeden. Další náš důraz klademe na posilovnu a fitness, máme zde několik zón, které se využívají při cvičení s osobním trenérem, těch máme v současné době 18. Prostor, kde se dá cvičit s nejrůznějšími pomůckami a s vlastní vahou těla, je velmi komfortní.

_DSC1264Jaká je cenová nabídka?

Máme různé typy produktů, které si zájemce může zakoupit, a cena začíná na 655 Kč za měsíc. Máme splátkové nezávazné členství nebo je možné zaplatit rok najednou, nabízíme i kvartální členství, které vyhovuje těm, kdo chtějí cvičit jen některé měsíce v roce. Naše členství je nezávazné a klienti mohou kdykoliv odejít.

Jak se vyvíjí koncept fitness cvičení a jak na to reagujete?

Co se týče studiových hodin, pokračujeme dále s programem Les Mills, který je velmi lákavý a každé tři měsíce přináší novou choreografii. Zároveň není těžké se toto cvičení naučit, takže se může zapojit i ten, kdo chodí jen nárazově. Kromě toho nastupuje trend cvičení s vlastní vahou těla. My velmi pozorně sledujeme, jak se trend cvičení v posilovně mění, jak stále více přicházejí ke slovu různá lana, TRX a další pomůcky. V posilovně máme také umístěny tři Power plate stroje, na kterých si klienti mohou zacvičit sami a samozřejmě osobní trenéři je zařazují v rámci osobních tréninků.

_DSC1285Snažíme se sledovat, po čem je největší poptávka, co lidi nejvíce zajímá. Zjišťujeme, že to jsou především aktivity, které jsou maximálně efektivní a přináší velmi atraktivní výsledky za velmi krátkou dobu. Jde například o funkční trénink, cvičení, které do činnosti zahrnuje maximální množství svalových skupin, a to tak, aby byly co nejvíce napodobeny běžné aktivity lidského těla. Základem efektivního tréninku je cvičení s nářadím jako je závěsný systém TRX, kettlebelly, Bosu nebo medicinbaly.  Jde o vedenou hodinu s instruktorem, která bude znovu zařazena do rozvrhu na začátku příštího roku.

 

www.factorypro.cz

 

 

 

 

 

 

 

Written by Kateřina Novotná