Jednou z velkých předností smíchovské pobočky Factory Pro je krásný velký bazén, který je součástí relaxační zóny v podzemním patře komplexu. Jít si po cvičení zaplavat a odpočinout si ve vodě je velmi příjemné, velkým bonusem programu studia jsou ale řízené lekce s lektory, do kterých se klienti mohou zapojit právě v bazénu. Do jejich nabídky spadá například aqua fitness, aqua kickbox či aqua dynamic. 

IMG_5453 (kopie)

Podzemní bazén smíchovské Factory Pro

Nepleťte si tyto specifické lekce s krotkým aqua aerobikem, který jste možná vyzkoušeli v některém z hotelů tipu All inclusive. Tohle je vážně zabíračka, při které makáte celou hodinu – a kalorie se spalují slušným tempem, aniž byste se při tom namáhali klouby. Cvičení je proto vhodné úplně pro všechny, od těch nejmladších, kteří chtějí rozvíjet svůj pohybový potenciál, až k těm nejstarším, kteří už musí styl pohybu pečlivě uvážit.

Foto Jana Machová

Společným jmenovatelem těchto hodin je jejich lektorka Jana Machová. Měla od malička ráda vodu, hrála dokonce 1.ligu vodního póla. V té době ji oslovil trenér, zda by nechtěla zkusit vodní záchrannou službu. Ta ji tak pohltila, že zvítězila i nad pólem a začala se jí věnovat naplno. Jana absolovovala kurz pro záchranáře, který zahrnoval lezení po skalách, vodní řidičák – průkaz vůdce malého plavidla, i potápění. Na vodní záchranné službě se naučila i plavat v oblečení i plavání s rychloploutví. To vše pak zúročila během povodní na Orlíku a na přehradě v Náchodě. Poté se ovšem dostala k aqua aerobiku a prošla dvouletým mezinárodním kurzem Aquafitness. Přidala si i aquakickbox a cvičení pro těhotné.

 

 

Janiny sestavy jsou zábavné a nenechají nikoho ani chvilku v klidu. Zapojuje do nich cviky, které má vyzkoušené i mimo vodu. Díky tomu, že se věnovala i judu a kickboxu, nemá problém vymyslet ani choreografii na aqua kickbox. Údery a kopy jsou hodně oblíbené a ve vodě jsou tyto cviky velmi účinné. Aquadynamic je zase především o posilování, je podobný kruhovému tréninku s činkami.

 

Bonusy cvičení ve vodě aneb Proč byste se na něj měli vydat i vy:

swimming-pool-water-1579124-639x474
  • Zlepšení kondice

Voda a její fyzikální vlastnosti výborně působí na tělo i psychiku. Nadlehčuje nás, zátěží je odpor vody, případně některé ze specializovaných pomůcek. Klouby a páteř necítí při výskoku nárazy, srdce pracuje účinněji. Aqua Fitness pomáhá získat skvělou formu, zbavuje stresu a zlepšuje zdravotní potíže.

  • Snadnější hubnutí a zpevňování těla

Pravidelným aktivním pohybem ve vodě můžeme velmi rychle a účinně formovat celé tělo, zejména problémové partie hýždí, stehen a břišních svalů. Pokud potřebujete zhubnout, ve vodě to jde daleko lépe a rychleji.

  • Relaxace

Cvičení ve vodě  pozitivně ovlivňuje náladu a umožňuje snadnější odpočinek. Není důvod stydět se za své tělo, nekoordinovaný pohyb, nebo špatnou orientaci v prostoru, ve vodě nejsme téměř vidět. Neporovnáváte se s druhými, věnujete se jen sobě.

 

Několik zastavení Trendy Age ve smíchovské Factory Pro:

_DSC128315.11.    Factory Pro se vrací na Smíchov, https://trendy-age.cz/factory-pro-se-vraci-na-smichov/

30.12.   Spalte vánoční kalorie ve vodě

17. 1.    Velká novoroční soutěž o členství ve Factory Pro

10.2.     Funkční trénink

12.3.     Zumba

13. 3.    Jóga pro každého

 

 

 

Written by Jana Veselá