Burleska je předchůdce moderního striptýzu. Ve čtyřicátých a padesátých letech zažívala velký boom a v současnosti zažívá obrovskou renesanci. Burleska nikdy neukazuje celé tělo, vždy se odhalí jen po spodní prádlo, ale navozuje pocit, že něco ještě bude následovat. Tohle divadelní škádlení je formou expresionismu. Je erotická, můžou ji předvádět ženy všech věků. Každá zde může projevit své já. Je to oslava divadla a ženství.

4 - Strictly BurlesqueNejznámější burleskní umělkyní je Dita Von Teese, exmanželka Marilyna Mansona. Sama se nazývá herečkou. Stala se hvězdou revivalu burlesky, k čemuž ji velkou měrou dopomohla obálka časopisu Playboy z prosince 2002. Mnoho z jejích kostýmů a představení vychází z doby, kdy tento umělecký žánr byl na svém vrcholu.

01Burleskní módu tvoří sexy kostýmy a k tomu jakékoli doplňky z peří – vějíře, boa, klobouky, dále třpytivé náhrdelníky, náušnice, náramky a květiny – živé i umělé. Sexy ale v žádném případě neznamená vulgární, takže by se dalo říci, že novodobá burleskní show je velmi decentní a vkusná, přesto má ale svůj osobitý erotický náboj. Síťované punčochy a vysoké podpatky jsou základem. Poté se už může kombinovat podle vlastní fantazie a odvahy. Pro burleskní tanečnice jsou velmi typické také uniformy – žena v uniformě je sexy a zároveň vzbuzuje patřičný respekt.

M nesova Bar and Books 2

 

 

Burlesku můžete zažít i vy! A to každý měsíc, v Mánesova Bar and Books.

Tento bar byl založen v roce 2008 jako druhý bar a je komfortním protějškem formálnějšího Týnská Bar and Books. Nachází se na Vinohradech, které jsou dobře známy jako jedny z nejžádanějších a nejluxusnějších rezidenčních čtvrtí v Praze.

M nesova Bar and Books

Mánesova Bar and Books nabízí dvě možnosti, jak strávit perfektní večer. Přední místnost, jež se skládá z baru, champagne baru a „lounge“, nabízí pohodlná kožená křesla a Jamese Bonda po celý večer. Druhá klubová místnost s kapacitou 30 osob a krbem je ideálním místem pro menší privátní párty, oslavu narozenin nebo vánoční večírky pro menší firmy.

Připraveno je speciální menu s raritními lahvemi whisky, rumů a limitované edice doutníků. K dispozici je také možnost zakoupení celé lahve na uschování k další konzumaci.

http://www.barandbooks.cz/manesova

 

Written by Kateřina Novotná