Přišel čas vyzvat naši posedlost po rychlosti na souboj! Pobyt na horách, uprostřed nedotčené přírody, žádná hektika, žádný rámus. Jako na ostrově určuje průběh dne klid a bezprostřední kontakt s přírodou: turistika, výlety na kolách nebo nordic walking po stinných lesních stezkách a vonících horských loukách. A k naprosto dokonalému zklidnění vás tady přivede vysokohorská jóga!

Hotel Hochschober_Flugansicht Seeseite_kl

Zájem o vysokohorskou jógu v Alpách v posledních letech roste. Jóga totiž není pouze cvičení.“ Na rozdíl od adrenalinových, často devastujících sportů, které sice taky pomáhají vyčistit hlavu a získat kondici, působí jóga blahodárně na optimální a hormonický rozvoj celé fyzické konstrukce člověka. HotelHochschober_Yoga_am_Berg_1Podporuje pohyblivost a napomáhá dosažení harmonické rovnováhy a vnitřního klidu,“ říká Karin Leeb z hotelu Hochschober v rakouských Korutanech, kde se zaměřují na zdravý životní styl a mají na programu pravidelné lekce vysokohorské jógy. Ta je totiž podle odborníků perfektní kombinací čerstvého horského vzduchu, pohybu a uvolnění v nadmořské výšce kolem 1800 metrů.

Pro ty zkušenější, kteří chtějí více proniknout do tajů jógy, jsou v Hochschoberu na programu speciální lekce v rámci Týdnů jógy na horách. „V těchto týdnech totiž vyučují jógu pozvaní externí lektoři, přičemž každý je zaměřen na jiný druh jógy: hathajógu, yin & vinyasa jógu, kundalinijógu nebo meditační jógu, a letos poprvé na fasciální jógu,” vyjmenovává Karin Leeb.

HOS-08062011-8676Zpomalíte ve všech směrech

Voda jezera vyzařuje klid. Všudypřítomná zeleň je pastvou pro oči a balzámem na stresované z měst. Vzduch je tak nádherně čerstvý. A všude hodně místa. Přesně tak se budete cítit v hotelu Hochschober, lépe řečeno v jeho vyhřívaném jezerním koupališti, v autentické čínské věži, kde pořádají čajové obřady, a mnohé další, v nové jezerní sauně, v pravých tureckých lázních hamam nebo na jedinečné alpské pláži… Tady si to své najde zkrátka každý.

 

Hotel Hochschober_Saiblingfischen am GrĀnseePánská jízda ve velkém stylu

Proč nevyrazit jednou někam za zážitky jen s kamárady a věnovat se opomíjeným zálibám z mládí. Hotel Hochschober připravil speciální týdenní pobyty pro muže. Můžete rybařit, horolezčit, vyrazit na horských kolech nebo na vysokohorské túry. Na programu je rovněž rafting, můžete se zúčastnit i zajímavého HAKI tréninku nebo vyzkoušet HAKI masáže, které proslavily hotel Hochschober podobně jako úchvatné lázně hamam. A pivaři budou obvláště nadšeni, když objeví širokou nabídku piva, kterou završí pivní pálenka.

Haki Methode 2Masáže, které vás zbaví stresu

Zkušený terapeut Harald Kitz vyvinul vlastní unikátní masáže HAKI, kterými uvolní sebevystresovanější jedince od hlavy až k patě. Jednou z nich je například masáž pro ramena, šíji a hlavu, tedy nejvíc zatížené partie dnešního člověka trávícího život u psacího stolu. Speciální pohyby harmonizují nervový a svalový systém a tím se dosáhne vyrovnanosti, uvolnění, klidu a regenerace. Tato metoda, při které používá i vlastní olej z bylinek, si získává čím dál více příznivců z celého světa.

SONY DSC

Saunováním k dlouhověkosti

Pravidelná návštěva sauny snižuje riziko náhlé srdeční smrti a dalších kardiovaskulárních chorob, což dokazuje aktuální finská studie, která byla provedena u více než 2300 mužů středního věku. Pořádně se zapotit znamená však daleko více: útulné teplo pronikne až do poslední buňky našeho těla a následné ochlazení posílí srdce a krevní oběh, odplaví stres, napětí i bolesti. A když se k tomu přidá výhled na jezero a okolní hory z kouzelné limbové sauny hotelu Hochschober na břehu jezera, nemá takový relax obdoby.

 

http://www.hochschober.at

Written by Natascha Kames