Na začátku prosince se portfolio Relax & sport resortu Dolní Morava rozšíří o skvělou novinku: o jedinečnou Stezku v oblacích, která vzniká poblíž chaty Slaměnka v nadmořské výšce 1116 m. Tahle unikátní 55 m vysoká stavba vás bude nejen bavit, ale i vzdělávat. Díky Stezce v oblacích můžete zažít intenzivní pocit pobytu ve výšce, kam se lidská noha jen tak nepodívá. Do výšky, kterou běžně brázdí jen ptáci, se pohodlně dostanete po dřevěné cestě i s kočárky a invalidními vozíky.

Dolni Morava_stavba_Stezka v oblacich

Ten pohled nahoře opravdu stojí za to si to vyšlápnout. Máte odtud možnost vidět celý masiv Králického Sněžníku s malebným údolím řeky Moravy, v dálce pak i hlavní hřeben Jeseníků, případně Krkonoš. Takový výhled vás dobije energií.

Dolni Morava_stavba_Stezka v oblacich 1Dolů můžete zase po dřevěné cestě nebo si dopřejte trochu adrenalinu a užijte si parádní sešup částečně průhledným tobogánem, který vás několika klopenými zatáčkami bezpečně dopraví dolů k samému úpatí. Ze stezky si odnesete spoustu nových poznatků z informačních tabulí, které vás naučí něco o mracích a upozorní na zajímavá místa v okolí. Ale nemějte strach, nečeká vás žádná nudná přednáška.

Cestu si ještě můžete zpříjemnit několika atrakcemi. Čeká tam na vás odpočinková síť, hnízda nebo tunel na lávce. Určitě si prolezte i „rukáv“, hustou síť, kterou projdete z jednoho patra lávky do druhého.

Dolni Morava_stavba_Stezka v oblacich IIPo cestě nahoru se nechte vlákat do tunelu připomínajícího vosí hnízdo. Celou stavbu navrhl architekt Zdeněk Fránek, který působí doma i v zahraničí. Stavba je architektonicky řešena tak, aby co nejméně narušovala unikátní prostředí v místě stavby. Proto byly v maximální míře použity materiály, jako jsou dřevo a co nejtransparentnější zábradlí. Ostatně, přijeďte se přesvědčit na vlastní oči.

Při té příležitosti se ubytujte v krásném Wellness hotelu Vista, zajděte si na masáž, ochutnejte něco z místní gastronomie a navštivte i další atrakce resortu, třeba Lesní zážitkový park.

www.hotel-dolnimorava.cz

www.dolnimorava.cz

 

Stezka v oblacích

Written by Jana Veselá