Svěží a lehce pikantní růžové víno představuje dokonalé letní pití. Ideálně doprovodí lehký oběd, oblíbené grilování, potěší při pikniku i při večerním posezení na terase. Největším specialistou na výrobu růžových vín jsou Templářské sklepy Čejkovice, které mají v nabídce bohatou škálu výtečných Rosé, ať už to jsou vína suchá, polosuchá či polosladká. Prostě pro každého něco.

Zweigeltrebe rose_1248Templářské sklepy Čejkovice se zaměřily na výrobu lahodného růžového vína již před několika lety a dnes jsou největším producentem růžového vína v republice s výrobou více než šest set tisíc lahví ročně. Pro letošní rok Templáři připravili několik krásných růžových vín, jejichž kvalitu dokazuje i řada cen v prestižních mezinárodních soutěžích.

Mezi nejlepší „roséčka“ od Templářů patří Rulandské modré Rosé, pozdní sběr 2013, Frankovka či Zweigeltrebe. Milovníci sladších vín ocení polosladké André, víno starorůžové barvy s vůní kompotovaných jahod a malinového koláče, kde lehce nasládlou chuť vyrovnává osvěžující kyselina. André představuje ideální nápoj k letnímu grilování, skvěle doprovodí také tučnější ryby, například lososa, a hodí se i k sýrům. Jeho velkou devizou je podmanivá dochuť, díky níž se hodí také k celovečernímu popíjení v rodinném kruhu.

www.templarske-sklepy.cz

 

V soutěži tohoto týdne pro vás máme čtyři lahve skvělého lehkého růžového vína od Templářů.

Soutěžní otázka:

Z kterého století pochází historické Templářské sklepy, do kterých můžete zajít na prohlídku?

Vyhrává každá 20. odpověď (do vyčerpání zásob), pokud její autor dal „like“ Trendy Age na facebooku. Jestliže jste nás tedy ještě „neolajkovali“, najdete nás zde: https://www.facebook.com/trendyage

Odpovědi zasílejte na info@trendy-age.cz do 14.6.

Soutěž je ukončena, děkujeme za vaše odpovědi.

Víno získává Zdena Zemanová z Plzně, Petr Mrázek z Prahy, Jana Pavlíčková z Prahy a Zdeněk Čermák z Brna.

 

Written by Trendy Age