Nová kreativní zóna DEPO2015 v Plzni hostí až do 25. června výstavu volného umění a designu Identita, která je součástí unikátního mezinárodního festivalu Days of Jerusalem. V impozantním industriálním prostoru se sejdou díla 24 multi-disciplinárních umělců ze dvou měst – Jeruzaléma a Plzně, kteří se z různorodých perspektiv, na základě odlišných osobních zkušeností pramenících z rozdílných kultur, zabývali svojí identitou.

Days of Jerusalem - ID-entityA to prostřednictvím nejrůznějších médií: videa, instalace, animace, sochy, fotky i ilustrace, svébytnou součástí výstavy bude módní design. Plzeňské DEPO2015 se tak na tři týdny stane místem setkávání, živou platformou, kde bude docházet k zajímavým tvůrčím konfrontacím i sdílení či hledání paralel.

Na výstavě Identita budou prezentována díla, vybraná na základě otevřené výzvy vyhlášené v obou zemích, konkrétně na jeruzalémské vysoké škole Bezalel Academy of Arts and Design a na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara při Západočeské univerzitě v Plzni.

V poslední třetině doby konání výstavy se návštěvníci dočkají i několika živých osobních intervencí jeruzalémských umělců, kteří do Plzně přijedou u příležitosti oficiální vernisáže, která je naplánována na 18. června. Prvním hostem bude Meidad Eliyhau, jemuž bude v prostoru DEPO2015 věnován kus stěny, nachystané pro jeho site specific malbu, kterou sám na místě během svého pobytu provede. Další pozvanou je módní návrhářka Adi Yair. Ta by měla vést textilní workshop, při němž ukáže svoji originální techniku šití modelů a přiblíží postavení a praxi módního návrháře v Jeruzalémě. Poslední dvojicí, která se osobně představí v Plzni, jsou vizuální umělci a performeři Ruba Salameh & Elias Yoakim. V programu výstavy se objeví i netradičně pojaté módní defilé.

 

Written by Jakub Machač