Každý z nás to řeší… Ti později narození touží udržet si mládí a krásu co nejdéle, ti dříve narození touží vrátit čas a při pohledu do zrcadla vidět svou tvář tak, jak si ji pamatují z dřívějších dob

Hladká pokožka bez jediného kazu je snem většiny žen. V současné době přibývají ale i muži, kterým není jejich vzhled lhostejný a rádi se o sebe starají. A právě depilace a odstranění žilek patří mezi zákroky, které přinášejí velký efekt. Dosud jsme však žili v domnění, že se mohou vykonávat pouze v chladných měsících, kdy sluníčko – pokud se vůbec ukáže – nemá velkou sílu.

16_1„Lasery nové generace jsou již tak dokonalé, že s nimi lze pracovat i v letním období zcela bez rizika vzniku popálenin a hyperpigmentací“ vysvětluje Drahomíra Vídeňská, majitelka Centra laserové estetiky na Vinohradech. A tak pokud jste dosud nestihli připravit se na léto, neváhejte, nic není ztraceno!

Co všechno umí laser

Tenký paprsek světla je tak trochu kouzelný. Jeho využití v medicíně je nezastupitelné, své pevné místo našel i v řadě metod estetických ošetření. A jak jsme již zmínili, vývoj laserové techniky stále více posunuje hranice možností.

Laserová depilace

V současné době je již v provozu nová generace laserů, určených k depilaci (NdYag lasery s prodlouženým pulzem), jež mají čtyřikrát větší výkon, mnohem déle působí na kůži a laserový paprsek se prakticky nevstřebává v kožním pigmentu. To v praxi znamená, že můžete přijít na depilaci tehdy, kdy potřebujete vy – tedy i s opálenou pokožkou. Díky tomu je take možné tyto zákroky provádět i v letním období, což u dřívějších přístrojů nebylo myslitelné. Přístroj během zákroku používá i speciální zařízení, které chladí povrch pokožky. Pokud tedy se rozhodnete pro depilace NdYag laserem, nemusíte mít starch, že by vás zákrok bolel nebo byl nepříjemný, většina klientů jej pociťuje jen maximálně jako lehké pálení

19Důležitým znakem této depilace je velká účinnost. Nezáleží na barvě chloupku, a tak se musí mít na pozoru i ty světlejší, které nad jinými metodami dříve snadno vyhrávaly. Během zákroku nehrozí riziko vzniku popálenin a hyperpigmentací a na kůži se po něm netvoří stroupky.

A dobra zpráva pro teplé dny: Již druhý den po zákroku se můžete jít opalovat!

A kolikrát se musí zákrok opakovat?

I pro ošetření novou generací depilačních laserů platí nutnost opakování jednotlivých ošetření. Doporučuje se asi 5 základních ošetření v intervalech 4 – 12 týdnů a dále dle potřeby malá doladění po 3 – 5 měsících.

Odstranění červených žilek laserem

je druhým výkonem, který byl až donedávna aplikován pouze během chladných ročních období. Téměř každý z nás má na těle nějaký kožní defekt – červené žilky v obličeji, „pavoučky, metličky“ na stehnech a lýtkách. Pomoc – ať již po stránce kosmetické nebo zdravotní – přináší cévní laser na odstranění žilek, který bez následků problémy vyřeší.

 Také cévní lasery se rychle vyvíjejí a jejich poslední generace velmi přesně působí na cílovou tkáň, tedy na žilky. Aplikací laserového paprsku dochází ke zničení žilek, aniž by bylo poškozeno jejich okolí. Není tedy problém ošetřit místa na nohách, kdekoliv na těle, a dokonce i bez následků odstranit drobné žilky v obličeji. U větších žilek pak lze odstranění s úspěchem kombinovat se sklerotizací jehličkou či minioperativními chirurgickými metodami. I při těchto zákrocích se chladí povrch pokožky, díky tomu se nemusíte bát bolesti ani toho, že bude druhý den na vás něco poznat.

 

Ceny a podrobnější informace najdete na www.krasa-zdravi.cz

 

Centrum laserové estetiky na Vinohradech nabízí celou řadu metod a možností, jak na to. Cenné rady si vyslechl i Jiří Krampol od Drahomíry Vídeňské ve svém pořadu VIP hosté Jiřího Krampola.

 

Šest návštěv Trendy Age v Centru laserové estetiky na Vinohradech

červen:           Laserová depilace a odstranění žilek během léta

červenec:       Mikrojehličkování – jak omladit pleť obličeje, krku a dekoltu

srpen:             Milujte se jako bohyně – zpevnění svalů pánevního dna

září:                Laserovo – kolagenové omlazení pleti

říjen:               Magické rukavičky

listopad:         Ostranění pigmentových skvrn a výrůstků na kůži laserem

 

Written by Kateřina Novotná