Všechno okolo nás kvete na plné pecky a přírodní vůně nás obklopují ze všech stran. Někdy něžné a jemné, někdy naopak omamné a silné – zkuste se projít okolo žlutého řepkového pole… Při výběru jarního parfému je tedy dobré být opatrný a dobře se rozhodnout.

Přinášíme pár tipů na vůně, se kterými určitě vedle nešlápnete.

ysl-black-opium-wallpaper

Edie Campbell je oficiální tváří BLACK OPIUM.

 

Black Opium, Yves Saint Laurent

Síla Black Opium, které navrhli perfuméři Nathalie Lorsonová, Marie Salamagneová, Honorine Blancová a Olivier Cresp, se opírá o zvláštní pnutí, když se temnota střetává s vlídným světlem. Tato nová generace orientálních gurmánských vůní je stejně návyková jako první ranní doušek kávy a je charakterizována elektrizujícími bílými květy, které drží celek pohromadě.

354496001381324304.sisley_eau_tropicale_100_ml_etui

 

 

 

Eau Tropicale, Sisley

Vůně je inspirována atmosférou tropického lesa po bouřce a dešti. Eau Tropicale je svěží květinovo-cypřišová vůně, která se otevírá s bujnými tóny bergamotu, zázvoru a exotickými květinami, ibišku a mučenky. Srdce je tvořeno čerstvými fialovými listky, tureckou růží a tuberózy. V základu se mísí cedr, pačuli a ambrové semínka a pižmo.
Flakon je transparentní s fialovými odstíny, zdobený krytem, který byl navržen polským umělcem Bronislawem Krzysztofem. Christian Radzvill pak navrhl ilustrace na krabičce a flakonu.

 

 

Parisian

 

Parisian Millefleurs Flower Water, Crabtree & Evelyn
Opulentní, harmonická a živoucí, taková je nová květinová voda Parisian Millefleurs. Vzdává hold původní vůni Crabtree & Evelyn Millefleurs, jež byla inspirována opulentním stylem květinových vůní převládajících v 18. století ve Francii. Parisian Millefleurs zůstává věrna původní myšlence vytvořit parfémovanou směs z různorodých divokých květin. Hlava je tvořena francouzským růžovým pepřem, jalovcem, liči a zelenými listy, srdce tvoří francouzský narcis, růže, tuberosa, fialka a elemi, a v základu najdete francouzský cypřiš, benzoin, santalové dřevo a vanilku.

 

eaux-pivoine-suzhou

 

Pivoine Suzhou, Armani

Giorgio Armani představuje Pivoine Suzhou, nejmladší přírůstek do rodiny  „Les Eaux“ a první vůně Armani/Privé inspirovaná legendárními zahradami Asie. V podobě Pivoine Suzhou Giorgio Armani představuje nový výklad pánské toaletní vody, v níž kombinuje eleganci a svěžest s jemnou dlouhotrvající smyslností. Tato čichová výprava je inspirována vzácnými květinami a rostlinami, slunečním světlem a křišťálově čistou, zurčící vodou. Rodí se v přírodě. V Číně její ráz také odkazuje k ženskosti a počátku života jako takového. Voda je krása. 

 

 

 

Written by Kateřina Novotná