Sníh už je dávno pryč, jaro v plném proudu, a tak by se zdálo, že na horských kopcích žádnou velkou legraci dalšího půl roku nezažijeme. Jenže časy se mění a horská střediska se snaží, aby byl důvod vrátit se co nejdříve znovu zpět.

Když vyrazíte během jara či léta do Špindlerova Mlýna, nemusíte být odkázáni jen na nudné procházky a výlety po turistických trasách. Na své si přijdou všichni, milovníci klidu a relaxace i ti, kdo mají rádi, když se něco děje. A večer se klidně mohou všichni sejít v jednom baru.

lezeni1

 

Z čeho si tedy můžete vybírat? Pojďme si nejprve přiblížit aktivity, které s sebou nesou trochu adrenalinu.

 

ÊM_kolobÿßky

 

Jízda na koloběžce

Tohle je super zážitek úplně pro všechny. Autobus vás vyveze až na hřebeny ke Špindlerovce, kde si můžete půjčit koloběžku – samozřejmě i s helmou. Čeká vás více než sedmikilometrový sjezd dolů do města po asfaltce. Jedete si svým tempem, někdo to rozpálí a je za chvíli dole, já osobně jsem si jízdu užívala a s klidem sjížděla krásnou krajinou, mezi lesy a loukami, kde se mi občas otevřel nádherný pohled do údolí. I když jedete pomalinku, jste za necelou půlhodinku v centru města, kde koloběžku vrátíte. Ti odvážnější si cestu můžou zkrátit třeba lesem a projet se pořádným terénem. Tenhle návrat do dětství určitě stojí za to!

 

 

 

4kolkyČtyřkolky

Pokud máte raději motorizovaný pohyb, jistí to čtyřkolka. Pro začátečníky doporučujeme vyjet si s instruktorem, který vás pohlídá a také vybere ideální trasu. Jezdit se dá na uzavřeném okruhu či za doprovodu instruktorů po polních i lesních cestách, vybrat si můžete několikahodinový i několikadenní výlet, který pro vás bude zážitkem, na jaký se jen tak nezapomíná. Ale pozor: na řízení čtyřkolky musíte mít řidičák! Pokud sami neřídíte, můžete se svézt jako spolujezdec, terénní čtyřkolky jsou dvoumístné.

 

bobovka

 

Bobová dráha

Ta patří ke známých atrakcím ve Špindlu a návštěvníci se na ni rádi vracejí. Byla postavena v roce 1997 jako první projekt tohoto druhu v České republice a patří podle názoru výrobce této unikátní technologie z jeho 330 realizací mezi tři nejatraktivnější projekty tohoto druhu na světě! Včetně dopravního zařízení má délku 1400 m a jezdec si při jízdě s průměrným sklonem 7,03 % užije 22 zatáček, 5 terénních zlomů a tři tunely. Opravdu nevšední zážitek z jízdy, jejíž rychlost si každý volí podle svých schopností, umocňuje překrásné okolní panorama Krkonoš. Na jedno nebo dvoumístných bobech mohou jezdit bez problémů všechny generace. Díky osvětlení může být v provozu i po setmění.

 

 

A když pak dole vystoupíte, můžete se vydat rovnou do Monkey Parku.

MonkeyPark_Spindl_06-07-21_034Monkey Park
 je nejdelším lanovým parkem v Krkonoších. 432 m dlouhé lanové centrum s 32 překážkami je projektováno tak, aby ho na té nejkratší a nejjednodušší ze tří tras mohl zvládnout i zcela netrénovaný turista. Obtížnost tras je rozdělena na tři stupně stejně jako okolní sjezdovky v zimě. Tu modrou dá každý. Atraktivita Monkey Parku spočívá v postupném zdolávání překážek zavěšených na lanech mezi stromy ve výšce 3-7 metrů. Na stromech jsou přitom připevněny mezi jednotlivými překážkami speciální „základny“, na nichž si návštěvník odpočine.

 

 

 

Adrenalin ve Špindlu

Montainboarding je zábava pro ty odvážnější
Montainboarding je zábava pro ty odvážnější
Monkey Park vás na své obtížnější trase vynese do výšin
Monkey Park vás na své obtížnější trase vynese do výšin
S koloběžkou na vleku? Zajímavý zážitek!
S koloběžkou na vleku? Zajímavý zážitek!
Čtyřkolka zvládá i jízdu terénem
Čtyřkolka zvládá i jízdu terénem

Written by Jana Veselá