Refektářem Strahovského kláštera se v sobotu 13. června od 19 hodin rozezní tóny opery L‘Amore in Musica Antonia Boroniho. Dílo ve své době úspěšného, dnes neprávem zapomenutého středoevropského skladatele v novodobé světové premiéře uvede špičkový barokní orchestr Hof-Musici pod vedením Ondřeje Macka společně se zkušenými sólisty, v režii Zuzany Vrbové.

festivalbaroknchumn2013-porporasiface-hofmusici82

Premiéru novodobého nastudování celovečerní komické opery satiricky líčící poměry dobové italské operní společnosti L‘Amore in Musica provázejí velká očekávání.

baroknoperapraha-0827h-mediumVedle hudebních kvalit tohoto díla je výjimečný také jeho námět. V době, kdy na operních jevištích převládaly heroické látky z antické historie či mytologie, zpracovává Boroniho L‘Amore in Musica příběh z prostředí soudobé benátské společnosti se všemi jejími specifickými problémy i nešvary, zcela ve stylu komedií Carla Goldoniho. Poprvé byla tato opera provedena 15. října 1763 v Teatro di S. Moisè v Benátkách, v roce 1765 následovalo uvedení v Praze a v Karlových Varech.

Představení opery L‘Amore in Musica ve Strahovském klášteře je součástí Festivalu barokních umění Český Krumlov, který vznikl v roce 2008 s cílem prezentovat barokní operu v mezích současných možností autentické interpretace. Po pražském uvedení opery L‘Amore in Musica v polo-scénickém provedení bude v září následovat plně scénická verze v autentických prostorách unikátního barokního divadla na českokrumlovském zámku.

festivalbaroknchumn2013-porporasiface-hofmusici92Letošní VIII. ročník Festivalu barokních umění se v Českém Krumlově odehraje od 18. do 20. září a jeho součástí budou nejen tři mimořádná představení L‘Amore in Musica Antonia Boroniho v zámeckém divadle, ale také řada nevšedních koncertů a dalších událostí.

Vstupenky na novodobou světovou premiéru barokní opery L‘Amore in Musica v refektáři Strahovského kláštera a na VIII. ročník Festivalu barokních umění Český Krumlov jsou v předprodeji již nyní na www.ckrumlov.cz/opera.

 

 

Premiéra barokní opery

Written by Kateřina Novotná