Alergie je problémem dnešní doby a počet alergiků neustále stoupá. Zhoršené životní prostředí, vysoké nároky na výkon, stres a nekvalitní strava vede k zanesení našeho organismu. Trpíme zažívacími problémy, nadváhou, bolestmi hlavy, ekzémy, bolestmi kloubů, respiračními obtížemi, problémy se spánkem a chronickou únavou. Často jsou příčinou těchto problémů potravinové intolerance a alergie.

Blätter, Rinde

 Biorezonanční terapie Bicom nabízí ve svém portfoliu i úspěšný boj s touto nemocí. A právě o tom jsem si povídala s Janou Peffkovou, koučkou zdravého životního stylu centra Naturomed.

Jaký je rozdíl mezi alergií a potravinou intolerancí?

 

Jana Peffková s klientkou u přístroje Bicom

Při potravinové intoleranci dochází k tvorbě protilátek třídy IgG, zdravotní problémy po konzumaci nastupují po delší době a způsobují mnoho obtíží, které jen „zběžně“ zaznamenáme. Vždyť únavou nebo bolestmi hlavy trpí tolik lidí kolem nás. Nesnášenlivost potravin je záludnějším problémem než si myslíme, protože nevíme, že se máme „špatné“ potravině vyhnout.

Alergie je imunologická reakce organismu, kdy dochází k tvorbě protilátek IgE a to, „že je něco špatně“, poznáme v krátké době od požití problémové potraviny. Typickým příkladem může být zarudnutí v obličeji, svědivá vyrážka, dechové a zažívací obtíže.

Další příčinou zdravotních problémů může být histaminová intolerance (HIT), která vzniká nahromaděním histaminu v těle. To se často děje v důsledku nedostatečné aktivity enzymu, který má histamin z těla odstranit. Histamin tělo vytváří a také přijímá z potravin, které jíme. Velká většina lidí o tomto onemocnění neví a lékaři je obtížně diagnostikují.

Jak pomáháte lidem, kteří vás vyhledají s podobnými obtížemi?

blow-ball-1406793-1600x1600Především jim vysvětlujeme, že změna musí nastat u nich, v jejich myšlení, změně životního stylu a vnímání potravy. Lidé si neuvědomují, že nadbytek nekvalitní potravin s velkým obsahem přidaných umělých látek nenávratně poškozuje jejich střeva a tím dochází k mnoha zdravotním problémům.

Léčba alergie a potravinové intolerance je dlouhodobá a obtížná. Jak se s nimi dovede vypořádat Bicom Optima?

Existují studie, které jsou přeložené i do češtiny (najdete je zde: Bicom Optima – studie). Tyto studie jednoznačně prokázaly účinnost léčby přístrojem Bicom. V jedné z nich z roku 2014 (154 sledovaných pacientů) se uvádí, že po terapiích došlo u 89% lidí ke zlepšení, přičemž 78% pacientů zůstalo bez příznaků alergie minimálně po dobu 6 měsíců.

Biofrekvenční terapie ovšem nemusí být vhodným řešením ve všech případech, jedná se o alternativní medicínu a v našem centru neslibujeme zázraky.

Čerstvé pečivo s mlékem? To není ideální svačinka pro řadu z nás…

S jakými typy alergií se setkáváte nejčastěji?

Chodí k nám klienti většinou s dlouhodobými problémy, kde tradiční medicína selhala. Jsou to všechny druhy běžně známých alergických projevů. Hodně klientů je překvapeno, když se dozví, že za jejich ekzémem stojí například nesnášenlivost mléka, které mají tak rádi.

 

Dá se říci, zda u některých je léčba jednodušší než u jiných?

Záleží vždy na celkovém zdravotním stavu klienta. Obvykle jsou příčinou problémů základní alergeny, mezi které patří lepek, mléko, vepřové a hovězí maso, vejce a nyní se mluví hodně i o kukuřici. Eliminováním těchto alergenů obvykle dochází ke zmírnění ostatních alergických projevů.

Jaké výsledky přináší léčba u vás?

seeds-wheat-1507568-639x852

Lepek, který obsahuje pšenice, je příčinou častých potravinových intolerancí i alergií

Můžu uvést případ tříleté holčičky, která měla ekzém po celém tělíčku. Po eliminaci intolerance na mléko je již 2 měsíce bez obtíží. Nebo paní (40 let) po dvou dětech přibrala 25 kilo a nyní se její váha ustálila na 73 kg a zmizely zdravotní problémy. Takové případy nám dělají velkou radost.

Jak vypadá terapie a kolik sezení je obvykle potřeba?

Při prvním setkání terapeut analyzuje zdravotní stav na základě principů tradiční čínské medicíny. Poté testuje reakce organismu na 90 nejběžnějších alergenů pomocí přístroje Bicom Optima. Následně klientovi navrhne terapeutický plán. Jednotlivá setkání jsou zaměřena na ozdravení střeva, posílení jater a ledvin a následně na eliminaci reakce organismu na zjištěné alergeny. Obvykle stačí 5 – 6 setkání, ale hodně záleží na celkovém zdravotním stavu klienta. Počet terapií ovlivňuje i ochota přijmout zásady zdravého životního stylu.

flower-1392982-1279x884

Krásně rozkvetlá květina? Alergika příliš nepotěší…

Je léto, jaké alergie jsou nyní nejaktuálnější?

Mnoho lidí si myslí, že alergie je sezonním jevem, ale klienti přichází s různými alergickými projevy po celý rok. V létě navíc řešíme sluneční alergie a projevy spojené s pylovou sezonou.

A je teď ještě čas s nimi začít něco dělat?

Alergie je problém moderní doby a nikdy není pozdě více myslet na své zdraví.

 

 

Naturomed na stránkách Trendy Age

Když si buňky spolu povídají tak, jak mají 15. 6.

Účinný boj s alergiemi? Jde to!  16. 7.

Zhubněte jednou provžy 17. 8.

Posílení imunity 12. 9.

Dobrá nálada i během podzimu 16.m10.

Antiageing: Nebojte se pohledu do zrcadla 14. 11.

www.naturomed.cz

Written by Kateřina Novotná