Po loňské úspěšné knize Karolína, domácí kuchařka (více než 20 tisíc prodaných výtisků) vyšla začátkem listopadu druhá kniha inspirativních receptů Karolína, domácí kuchařka: Štěstí z kuchyně.

Karolina2-kucharka-obalka-cmyk“Samozřejmě, že název knihy je nadsázka. Samotné jídlo ještě nikomu štěstí nepřineslo. Ale přesto věřím, že když se ocitneme doma i se svým rancem malých i velkých trápení, může být to správné jídlo ideální terapií”, říká Karolína Kamberská, gastronomická novinářka, písničkářka a zaměstnaná matka tří dětí, potýkající se s hromadou běžných starostí. “Vaření je ostatně terapie i pro mě. Když jsem v úzkých, už vím, že nejlíp na mě funguje pustit si v kuchyni muziku a připravit něco sytého s nádechem nostalgie. Když se začne z kuchyně šířit vůně opečené cibulky a masa, starosti mizí jako pára nad hrncem.”

V knize najdete všechny recepty z devatenácti dílů televizního pořadu Karolína, domácí kuchařka natočených v roce 2015, první část mohli vidět diváci na TV Prima již počátkem roku, další, se vysílají v průběhu tohoto podzimu každou sobotu v 18.10 na Primě.

karolina-cervena-s200-cmykKromě toho kuchařka obsahuje řadu dalších výborných receptů, které se ale do pořadu už nevešly. Vše je doplněno o Karolíniny postřehy ke konkrétním jídlům a praktické tipy, jak si poradit s méně známými surovinami i postupy. “Vím z vlastní zkušenosti, jak člověk tápe u jídel, která pořádně nezná. Snažila jsem se, aby má kuchařka byla použitelná i pro méně zkušené domácí kuchařky a kuchaře”, vysvětluje koncepci knihy Karolína Kamberská.

 

Pokud chcete vyhrát kuchařku a vyzkoušet některý z receptů, zde je soutěžní otázka:

Jak se jmenuje sezonní bistro v Hergetově cihelně?

Nápovědu najdete zde: Hergetova cihelna.

Odpovědi zasílejte na info@trendy-age.cz do 20.11.

 

Děkujeme vám za účast, soutěž je ukončena. Kuchařku získává Pavla Barnišinová z Havířova, Jitka Černá z Prahy a Pavel Novák z Českých Budějovic.

 

Written by Trendy Age