Že jste na lyžích už dlouho nestáli? Lyžování se v podstatě nedá zapomenout. Zkuste to, i když už nejste nejmladší. Zvolte některé z menších a nepřelidněných rakouských lyžařských středisek, například Turracher Höhe, a za odměnu si dopřejte relaxaci ve vyhlášeném wellness hotelu Hochschober.

 

Best Agers se vracejí na sjezdovky  

„Trend naší doby je jasný: obyvatelstvo stárne. Nová cílová skupina, která se v turistickém ruchu vytvořila, a jíž se přezdívá Best Agers (ti v nejlepších letech), nechce patřit do starého železa. Aktivně plánuje svůj volný čas a aktivně prožívá své dovolené,” říká majitelka hotelu Hochschober Karin Leeb, která připravuje speciální programy právě pro ně.

A lyžování je podle ní rozhodně jednou z aktivit, k níž se Best Angers vracejí. “Tento sport se totiž v podstatě nedá zapomenout. Jen se vkrádá pocit nejistoty z nedostatečné kondice. Proto se před startem vyplatí příprava: cílené posilování či návštěva fitka. Nejdůležitějším předpokladem radosti z pohybu na lyžích je totiž celková dobrá tělesná kondice,” dodává Karin Leeb.

 

Zážitkové safari a lehátka zdarma na vrcholcích

Sjezdovky lyžařského areálu Turracher Höhe, který obklopuje celé jezero, začínají hned u hotelu. Středisko leží v nadmořské výšce 1.800 metrů a sjezdovky sahají až do výšky 2.205 metrů, takže zde sníh vydrží až do pozdního jara. Zářící jarní slunce dopadá na krystalky firnu, na horních stanicích lanovek již čekají lehátka k odpočinku a vychutnávání si teplých paprsků. Lehátek je dostatek a pozor: neplatí se tu za ně žádný poplatek!

Hotel Hochschober má pravidelně na programu takzvané zážitkové safari. Hotelový butler lyžaře vyveze dopoledne na sjezdovky, ukáže jim ta nejkrásnější místa na Turracher Höhe a nakonec vybere dvě typické horské chaty s ochutnávkou místních specialit.

 

Skialpinismus, sněžnice i romantické svítání pro každý věk

Kdo chce vyzkoušet tajemné ticho liduprázdných svahů a lesních cest, ten se může zase vydat se zkušeným skialpinistickým průvodcem do zasněžených horských končin, kam už nevedou stopy. A komu se právě nechce na lyže, může s butlerem vyrazit na sněžnice: nejdříve kolem jezera a pak nádhernou lesní přírodou se zakončením v některé z horských chat, kde ochutnáte limbovici – šnaps ze šišek borovice limby, která roste na Turracher Höhe.

Hotel Hochschober připravil pro své hosty letos navíc další nezapomenutelný zážitek – „Early Morning Skiing”. “Každé úterý a čtvrtek mohou hosté vyrazit s lyžařským průvodcem již v půl osmé na liduprázdné sjezdovky. Lanovkou Kornockbahn se dostanou na pláně a pak již sjíždějí probouzející se zimní krajinou. Není nic příjemnějšího než čerstvě upravené sjezdovky, prázdné lanovky a žádná nutnost brát ohled na nezkušené lyžaře,” dodává Karin Leeb s tím, že součástí tohoto zážitku je pravá korutanská snídaně v horské chatě AlmZeitHütte na horní stanici lanovky Panormabahn, kterou provozuje hotel Hochschober.

 

Wellnes, jaké svět neviděl

Hotel Hochschober (a dost možná i celou oblast) proslavil však jeho wellness svět, který je zcela unikátní. Hosté tady mají z čeho vybírat od rána až do večera: někteří začnou den plaváním, zahaleni vystupující párou z vyhřívaného jezerního koupaliště, jiní zvolí ranní lekci jógy či gymnastiky. Odpoledne mohou strávit ve skvěle vybaveném Světě vody, tepla a pohody s velkým výběrem nejrůznějších saun, par, vířivek, rituálů i masáží od těch klasických až po čínskou nebo ájurvédskou.

 

Anebo vyzkoušejte speciální masáž Haki®, která vás nejen zrelaxuje, ale také rozpohybuje. Vznikla jako zcela nová terapie před 14 lety a její podstata spočívá v tom, že fyzioterapeut speciálními pohyby harmonizuje nervový a svalový systém, čímž se dosáhne uvolnění a vyrovnanosti. Tuto terapeutickou metodu zkomponoval (ano, čtete dobře) Harald Kitz, který se původně velmi věnoval hudbě a kromě masáží v hotelu Hochschober vede také lekce speciálního cvičení, kterými se posiluje svalstvo, zlepšuje dýchání a koncentrace. Na Turracher Höhe se pravidelně vrací a připravuje speicální Haki® – letose bude zájemcům věnovat v týdnu od 13.do 19. března 2017.

 

http://www.hochschober.at

Written by Natascha Kames