S příchodem chladného počasí bez váhání obměníme šatník, ale stejně tak bychom měli přizpůsobit i svoje každodenní rituály péče o pleť. Udržet ji vyživenou a omezit ztráty vody může být během podzimních a zimních měsíců problém. Nebojte se proto vyměnit lehký hydratační přípravek za hutnější texturu. 

Sérum T.E.W.L.

představuje lipidový štít, který je vhodný v případě extrémních klimatických podmínek – studené a nízké vlhkosti vzduchu. Je ideální pro Skin Instant s deficitem lipidů, provázený významnými pocity pnutí a jemnými linkami spojenými s povrchovou dehydratací epidermis.

Cena: 2 780 Kč za 30ml

www.biologique-recherche.cz

 

Supremÿa Baume

vyrovnává každou noc poškození pleti způsobené během dne a připravuje jí na další boj s vnějšími vlivy. Její unikátní složení obsahuje směs silně aktivních složek v delikátně jemné, bohaté, pevné krémové konzistenci.

Cena: 14 950 Kč

www.sisley.cz

 

Winter Protection 2v1

Pokud vysvitne slunce, tahle jedna tubička vám na sjezdovce nesmí chybět. Najdete v ní 20 ml krému na opalování a 3 g balzámu na rty. Krém obsahuje bílý čaj, ginko bilobu a vitamín E, díky tomu chrání vaši pokožku před spálením a stárnutím.

Cena: 365 Kč

www.rituals.cz

 

 

 

 

Luxusní hydratační Creme VG Derm

je bohatý na ochranné rostlinné výtažky a regenerační esenciální mastné kyseliny. Posiluje strukturu epidermis a je výborný při pobytu v prostředí vysušujícím pleť. Je doporučen pro zralou, velmi suchou pleť. Hydratuje, vyživuje a obnovuje hydrolipidový film pleti.

Cena: 1 580 Kč (50ml)

www.biologique-recherche.cz

 

 

Dao Night Balm, péče o ruce

V zimě oceníte i účinné krémy na ruce. Vybrat si můžete lehčí nebo hutnější konzistenci. Dao Night Balm má konzistenci vazelíny a dodá extrémně vysušené pokožkou na rukou velkou dávku výživy a hydratace. Naneste jej nejlépe na noc, ruce vám během spánku krásně zregeneruje.

Cena: 290 Kč

www.rituals.cz

 

Víte, jak ovlivńují teplotní změny vaši pokožku?

Přechody z chladného venkovního prostředí do vytopených a suchých místností připravují pokožku o potřebnou hydrataci.  Platí, že čím sušší vzduch, tím více hydratace naše pokožka ztrácí, což může způsobit vysušení, odlupování kůže, pnutí, podráždění a zanechat pleť mdlou. Při poklesu teploty, začne pokožka obvykle produkovat méně mazu, proto je nezbytné doplnit také lipidy.

JAK POMŮŽETE POKOŽCE BĚHEM ZIMY

  • Používejte doma zvlhčovač vzduchu
  • Pijte dostatek vody 
  • Používejte krémy s ochranným faktorem
  • Snažte se limitovat teplotní výkyvy 
  • Hydratujte svojí pokožku a doplňte lipidy

 

 

 

 

Written by Trendy Age