The Naked Truth (Odhalená pravda), povznášející a nadějeplná divadelní komedie pro ženy, o ženách, kterou by ovšem rozhodně měli vidět i muži, je novinkou v kulturním programu metropole. Pražské premiéry 11. ledna ve Studiu Dva se osobně zúčastní její autor, britský dramatik Dave Simpson.

Autorem fotografií je Jan Zrzavý

„V Praze jsem byl jen jednou před pár lety a hned si ji zamiloval, takže jsem s velkou radostí přijal pozvání na pražskou premiéru mé hry. The Naked Truth od premiéry v roce 2008 v Manchestru třikrát objela celou Anglii, naposledy v roce 2016. Česká republika je první neanglicky mluvící zemí, kde je uváděna, o to víc se na ten vzrušující zážitek těším,“ reagoval Dave Simpson.

Hra The Naked Truth byla s úspěchem uvedena nejen v Anglii. Skvělou odezvu u diváků i odborné kritiky zaznamenala také nedávno v Austrálii, na Novém Zélandě a stejně tak při říjnové české premiéře v brněnském Divadle Bolka Polívky, kde jsou reprízy dlouhodobě vyprodány. V hlavních rolích excelují Chantal Poullain, Gabriela Míčová, Markéta Plánková, Anna Stropnická, Hana Kusnjerová, Alena Bazalová, Anežka Rusevová, Alžběta Vaculčiaková, Natálie Tichánková, Petra Špindlerová, Klára Apolenářová a Daniela Choděrová.

Pět žen se setkává ve vesnické tělocvičně na kurzu pole dance. Ani jedna z nich netuší, co ji čeká, ale každá má svůj vlastní dobrý důvod naučit se tančit u tyče. Ať už je to snaha zvýšit si sebevědomí, získat nebo udržet muže, vdát se, shodit pár kilogramů anebo se vydat za vytouženou kariérou. I přes nejrůznější dívčí třenice a neshody se ve chvíli, kdy se jedna z nich dozví krutou zprávu o svém zdravotním stavu, semknou a nově nabyté taneční zkušenosti využijí v benefici ve prospěch charitativního projektu. The Naked Truth je výzvou všem ženám a oslavou ženské síly, která se dokáže vzepřít nepřízni osudu. Hra vyvolává smích a zároveň dojímá svou opravdovostí i odhalováním zákoutí ženských duší.

Hra The Naked Truth je nejnovějším projektem společnosti StageArtCz, kterou společně založili herci Petr Halberstadt a Radim Fiala. Na poli divadelním má StageArtCz na svém kontě inscenaci K-PAX, Svět podle Prota a původní divadelní hru Like Shakespeare. Přestavení The Naked Truth, stejně jako obě předcházející, režíroval Petr Halberstadt, výkonným producentem je Radim Fiala.

 

Written by Trendy Age