Pro milovníky letectví, zájemce o koupi soukromého letadla či poskytovatele služeb v oblasti business aviation je určen Jet Book, nezávislý kompletní průvodce netradičním světem business jetů a helikoptér, jež většinou známe jen z filmů. Autorka knihy Antónia Lukačínová přináší přehled o business jetech, ve kterých létají nejen světové celebrity.

Aerion-AS-2_New-York_HR

Rozsáhlá publikace v luxusní pevné vazbě obsahuje množství nejnovějších statistik, ověřených dat i autentických fotografií interiérů a exteriérů letadel přímo od jednotlivých výrobců. Na 232 stranách čtenáři najdou 55 jetů a 27 helikoptér od téměř 20 firem, medailonky výrobních společností a popisy jednotlivých modelů včetně maximálního doletu, rychlosti, váhy zavazadel, aktuální ceny a dalších parametrů, jako i rozhovory s předními představiteli a zástupci leteckých společností v ČR a na Slovensku.

AIRBUS HELI_UH72A-lakota1a-lrPublikace Jet Book vznikla i díky podpoře partnerů z leteckého průmyslu. Generálním partnerem projektu je pražský operátor business jetů ABS Jets a společnost Gulfstream, partnery Jet Booku jsou také Bombardier, Société Générale a Bell Helicopters. „Mým cílem je nabídnout komplexní a ucelený přehled o aktuálních business jetech a helikoptérách pro potenciální majitele a uživatele, zkušené profesionály i fanoušky letectví. A těm, kteří do této skvělé branže teprve vstupují, pokud možno co nejvíce usnadnit orientaci v široké nabídce soukromých letadel a helikoptér,“ vyjadřuje se k nové knize její autorka Antónia Lukačínová.

Antonia LukacinovaVšechna aktuální na trhu dostupná letadla a helikoptéry mají v knize své místo. AS2 od Aerion Corporation, korporátní letouny rodiny Airbus, modely největší letecké společnosti Boeingu a mnohých dalších výrobců, od Cessny, Embraeru přes Gulfstream a Bombardier až po Hondajet a Sikorsky Aircraft Company. Kompletní průvodce obchodními letadly a helikoptérami vychází v české i anglické verzi.

Jedná se zřejmě o úplně první takto komplexní a nezávislou publikaci na dané téma. Pevně věřím, že bude sloužit jako užitečná pomůcka pro profesionály i fanoušky letectví a díky množství krásných a autentických fotografií bude znamenat příjemně strávený čas pro všechny čtenáře,“ podotýká autorka. Antónia Lukačínová se pohybuje v oblasti business aviation více než 11 let. Mimo jiné vydává noviny AVIATION TIMES zaměřené na region střední a východní Evropy, je výkonnou ředitelkou ve společnosti MEDIA Tribune a spoluzakládala profesní asociaci CEPA a CEPA Expo – letecká konference.

Jet Book odkryje zajímavé informace o strojích, které proslavili známí majitelé a pasažéři, jako například:

Learjet75_2015_Chicago_Low resolution

Learjet 75, kterým létá například Novak Djokovic

 • Bombardier Challenger 605: za 20 milionů dolarů si jej koupil také Lewis Hamilton
 • LearJet: ambasadorem tohoto letadla je nejlepší tenista světa Novak Djokovic.
 • Syberjet SJ30: majitelem je Morgan Freeman, který vlastní pilotní licenci.
 • Legacy 600: s tímto strojem opakovaně přiletěl do Čech a na Slovensko Dalajláma; k 1. 11. 2015 bylo v České republice registrováno pět těchto strojů.
 • Legacy 650: nejznámějším ambasadorem je Jackie Chan, který létá v letadle pomalovaném zlatou a červenou barvou; v Čechách jsou registrovaní dva majitelé tohoto typu letadla.
 • Airbus 319: je českým vládním speciálem, bázovaným v pražských Kbelích.
 • Eclipse: zpěvák kapely Iron Maiden s tímto letadlem v roce 2014 absolvoval jako pilot jednodenní charitativní tour.

  G650 Ramp Sunset, G650 Ramp Sunset, G650 Ramp Sunset, G650 Ramp Sunset, G650 Ground , 2009 Fleet Ground Shoot; G650 Ground Beauty Shots; G650 Ground Beauty Shots; orange sky; blue sky; orange; blue; ramp; runway; right; exteriors; exterior; ext; ground; sunset; ramp; runway; savannah; sav; SAV; purple sky; purple;

  Gulfstream G650

 • Gulfstream G650: tento typ letadla, které bude s rychlostí 704 mil za hodinu nejrychlejším letadlem na světě, si už koupili Warren Buffet, Ralph Lauren, Oprah Winfrey či zakladatel e-Bay Pierre Omidyar.
 • Helikoptéra EC 135 od Airbus Helicopters – helikoptéra s interiérem navrženým luxusní značkou Hermés stojí 6 milionů dolarů.
 • AugustaWestland AW109 Grand: helikoptéra se superluxusním interiérem od Versace a cenovkou 6,3 milionů dolarů.

Knihu vydala společnost Media Tribune a její náhled i další informace jsou k dispozici na webových stránkách  www. jetbook.org.

 

Jet Book

 

Written by Jakub Machač