Zatímco u nás i v Rakousku bojují  vlekaři o každou vločku, kterou můžou vyrobit pomocí sněžných děl a nervózně sledují rtuť teploměru, aby se vyrobený sníh na sjezdovkách udržel a vleky se mohly každé ráno rozjet, v Livignu tyto starosti příliš neřeší. I když sněhu není zdaleka tolik, kolik jsme v tuto dobu zvyklí, vleky i lanovky jezdí a lyžaři si užívají ráj.

ph_RTrabucchi_discesa livigno 2110

Livigno je jedním z míst, kam milovníci sněhu vyjíždějí nejraději. Nachází se mezi italským Národním parkem Stelvio a Švýcarským národním parkem a nabízí 115 km sjezdovek. Kromě bezcelní zóny, která skýtá zajímavé nákupní příležitosti, nezaměnitelné italské kuchyně a kvalitního ubytování zde najdete i extrémně široké možnosti volného terénu ve výborné kvalitě a od loňského roku i nově specializovanou freeride zónu. Nadmořská výška od 1816 do 2950 m.n.m. zaručuje spolehlivé sněhové podmínky.

ph_GMenegheloNovinkou této zimy je šestisedačka Vallaccia na Mottolinu. Je nejdelší v Itálii, s hodinovou přepravní kapacitou 2800 osob a hned se třemi novými červenými sjezdovkami o souhrnné délce 5,5 km. Lyžařský terén uspokojí všechny. Od jednoduchých modrých sjezdovek pro úplné začátečníky i pohodové lyžaře v podobě cvičných svahů zejména ve spodní části Carosella i několika, ve vyšších polohách se vinoucích, tratí lyžařské turistiky, přes širokou paletu středně náročných, červenou barvou značených sjezdovek ve vyšších partiích Carosella a střední části Mottolina, až po nezapomenutelné černé sjezdovky především na severní straně Mottolina.

 

ph_Giacomo Meneghello-14-8960Pokud vás lákají spíše běžky, v Livignu najdete 40 kilometrů perfektně udržovaných běžeckých stop. A pro skutečné znalce nechybí možnost lyžování v prašanu díky heliboardingu a heliskiingu.

Město samo se večer rozsvítí tisíci světel a nejrozmanitější zábava „apres ski“ se může klidně protáhnout až do rána…

Ještě máte pocit, že si tuto sezonu nezalyžujete?

 

Tip pro vás:

Pro všechny milovníky dlouhých sjezdovek, prašanu, freeridu, snowparku a bohaté zábavy v průběhu dne, večera i noci pořádá Surf-trip.cz už druhý ročník zimního projektu s názvem SNOW-TRIP LIVIGNO, a to v polovině března 2016 (12. 3. – 19. 3. 2016).

IMG_5451Jako třešničku na dortu (nebo italské presso po dobrém obědě) vám v rámci pobytu nabídnou nejlevnější, nejbezpečnější a z celých evropských Alp nejdostupnější heliboarding a heliskiing. Takový zážitek by si nikdo, kdo miluje jízdu v prašanu, neměl nechat ujít!

V rámci snow tripu do Livigna nechybí pohodlná doprava, asistence zkušených jezdců a kvalitní ubytování v centru města, kousek od stanice hlavních lanovek a se zastávkou ski busu přímo před domem. Na SNOW TRIP LIVIGNO se můžete přihlásit na www.snow-trip.cz, plán heliboardingu a heliskiingu se dozvíte týden před odjezdem na základě předpovědi počasí a sněhových podmínek. Feel the Alps!

Written by Jakub Machač