Vinařství Ludwig není velká firma, která by mohla významnou částkou přispívat na velké charitativní projekty. Proto si tady každý rok vybírají jednu osobu, které chtějí pomoci zlepšit život. Vždy jí znají osobně a vždy přispívají na konkrétní věc.

V Němčičkách v srdci Modrých Hor bydlí Martin a Petra Grófovi s desetiletou Viktorkou a šestiletou Sabinkou. A právě Sabince se lidé z vinařství Ludwig rozhodli pomoci.

Sabinka foto lahve

Tak vzniklo červené víno Sabinka, kdy z každé prodané lahve putuje 10 Kč na Sabinčin účet. Příjemné lehké víno je suchý pozdní sběr, cuvée výrazné Frankovky, lehce zakulacené odrůdou Zweigeltrebe 2013 z vinohradů v Lipově, které udělá radost každému, kdo si jej vychutná, ale především pomůže učinit jedno dítě šťastnějším.

IMG_20150911_191743Sabinka se narodila 24. 12. 2009 jako nejkrásnější dárek pod stromeček. Zhruba po půl roce si maminka u Sabinky začala všímat zvláštního koulení oček, a tak se rozjela série vyšetření. Poté byla Sabince diagnostikována dětská mozková obrna, porucha psychomotorického vývoje, epilepsie a hypotonie.

V současné době je Sabince skoro šest let. Její vývoj ale pokračuje jen velmi pomalu. Opoždění je o více než polovinu věku. Sama se nenají, neobleče, nerozvíjí se u ní řeč. Sama nechodí – přemisťuje se po čtyřech, v chodítku nebo s oporou za obě ruce. V prostoru sama nestojí. Maminka Petra je se Sabinkou doma, do zaměstnání chodí pouze táta Martin. Pro zlepšení Sabinčina zdravotního stavu je nutná péče neurologická, logopedická a zejména rehabilitace. Petra rehabilituje se Sabčou dvakrát denně doma, jednou za rok jezdí do léčebny pohybových poruch v Boskovicích.

Pobyt v soukromém sanatoriu Klimkovice s intenzivní péčí a novým způsobem rehabilitace (v opěrném skafandru) by pomohl rozvinout funkčnost pohybového systému, vede k stabilizaci fyzické kondice, posílí psychický stav a opožděný vývoj. Dále pomocí intenzivní logopedické péče je rozvíjena řeč. Současná finanční situace rodiny nedovoluje částku cca 80 tisíc na pobyt v Klímkovicích zaplatit a pojišťovna na tyto účinné pobyty ani nepřispívá.

 

Written by Jana Veselá