A co je vlastně bubble tea? Jde o široký výběr osvěžujících ochucených ovocných a mléčných čajů. Tyto nápoje se podávají chlazené nebo horké a jsou do nich přidávány přírodní tapiokové perly, ochucené želé nebo ovocné praskající kuličky, které pak pomocí tlustého brčka vysajete z kelímku. Je to zábavná svačina i nápoj v jednom!

06_01

Tapiokovým kuličkám se říká „perly“ nebo „boba“, a z toho se pravděpodobně časem vyvinulo slovo „bubble“ (bublina). Nicméně skutečný původ jména nápoje byl odvozen od malých bublinek, které se tvoří během energického míchání při jeho přípravě.

008Kořeny bubble tea pocházejí z Tchaj-wanu. Zde byl nápoj poprvé začátkem 80. let namíchán. Ve stejné době, kdy jsme zuřivě skládali barvy Rubikových kostek a nahrávali na kazety „právě letící“ písničky pro naše kamarády, naši vrstevníci na Tchaj-wanu trávili veškerý volný čas žvýkáním a usrkáváním nápoje, který vyvolal davové šílenství nejen u nich doma, ale začínal bouřlivě pronikat do dalších částí světa. Další etapa „tea – voluce“ byla zahájena!

Už od samého počátku se z tohoto lahodného „umění“ stala věda, která se drží velice přísných postupů a pravidel přípravy. Takový režim se obyčejně vyskytuje pouze ve výzkumných laboratořích nebo u samurajů.

Ovocné perlové čaje bubble tea, stejně jako jejich mléčné verze, jsou ochucené přírodními ovocnými příchutěmi. Jejich základem je zelený, nebo černý čaj (oba bohaté na antioxidanty). Mléčné bubble tea jsou často lidmi označovány jako velmi blízké mléčným koktejlům.

 

Pokud chcete vyhrát jednu z pěti kartiček nabitých na 300 Kč, zde je soutěžní otázka:

Na kolika místech v České republice najdete Bubble Tea?

Nápovědu najdete zde: Bubble tea

Odpovědi zasílejte na adresu info@trendy-age.cz do 9.11.

Vyhrává každá 35. správná odpověď do vyčerpání zásob.

 

Soutěž je ukončena, děkujeme za účast. Nabitou kartičku získávají Jana Procházková z Plzně, Petr Skoupil z Prahy, Anna Pytlíková z Holýšova, Václav Dřízhal z Peček a Kateřina Janků z Boskovic.

Written by Trendy Age