Zasazeno do bavorských Alp, nedaleko od Salzurgu i Mnichova, leží oblíbené místo pro výlety a dovolené – Ruhpolding. 365 dní v roce se vám nabízí nespočet možností, jak strávit uprostřed divoké a romantické přírody čas určený pro odpočinek.

6Glockenschmiede

 

 

Budete se cítit jako v jiném světě. Tradice se tu promítají i do dnešního životního stylu místních obyvatel, kteří nedají dopustit na místní kroje a při mnoha příležitostech je hrdě nosí.

Krajina se pyšní hrdými vrcholy hor a rozlehlými údolími. Objevovat a prozkoumávat je možné na horském kole či pěšky, díky velkému množství dobře značených turitických stezek. Celý kraj je protkaný skvěle značenými cyklostezkami a turistickými trasami. Nechybí půjčovny kol, holí určených pro nordic walking, novým trendem jsou i elektrokola. Během vašich túr dojdete či dojedete i do vysokohorských chat a chalup s hospůdkami nabízejícími skvělé občerstvení. Krajinu můžete poznávat i koňského hřbetu. Vyzkoušet můžete i paragliding.

3 Mittersee 1Jezerní oblast zvaná „Malá Kanada“ s přírodními jezery Löden-, Mitter- und Weitsee, které jsou jako perly seřazené hezky za sebou v jedné řadě, zve sportovce k osvěžení do chladné, křišťálově čisté vody.

Během chladnějších ročních období místo nabízí nepřeberné množství zimních sportů a radovánek, sjezdovky, běžecké stopy, sáňkařské dráhy, možnost vypůjčení sněžnic či bruslí. 160 kilometrů dlouhá běžecká stopa vede lesy, loukami a také okolo řady hospůdek s místní kuchyní.

Jde o prvotřídní výchozí bod k mnoha krásným výletům, Mnichov je vzdálen 150 km, Salzburg 40 a takzvané Bavorské moře, Chiemsee, 30 km.

Kraj, kde se setkávají tradice se současností

7LangerbauernAlmKaffeeKuchenMěstečko leží v rozlehlé krajině, kde se v běžném životě setkávají tradice a moderní pojetí života. Na každé kroku narazíte na propojení sportu a kultury. Na širokých loukách a v údolích jižně od jezera Chiemse žije celkem 6500 obyvatel rozesetých po kopcích a lukách. Již z dálky je vidět dominanta, ohromující stavba farního kostela sv. George s románskou Madonou ze 12.století.

K dobrému tónu mezi místními patří používání dialektu. Kroje nespí jen uložené ve skříních, ale patří k věcem pro každodenní nošení. Každý svátek je patřičně oslaven. Turismus a otevřená náruč pro návštěvníky kraje má dlouholetou tradici. A to hosté při svých návštěvách sami pocítí na každém kroku.

Zůstaňte přes noc

Pokud si pořídíte místní bezplatnou „eXtra kartu“, můžete ji využít pro vstupy na nejrůznější zajímavá místa zdarma. Nárok na tuto kartu má každý, kdo si objedná alespoň jednu noc v některém ze zdejších hotelů. Není důležité, zda si zvolíte hotel, hostinec či soukromý apartmán, každý host získá tuto aktivovanou kartu při příjezdu. Platí pak po celou dobu pobytu, ať už si vyjedete lanovkou na některý z vrcholů, vláčkem do sousedního městečka, za kulturním zážitkem například do muzea dřevařského průmyslu. Využít ji můžete i pro bezplatné parkování v ruhpoldingských vesničkách, stejně tak jako na jízdné v autobusech, to vše máte s touto kartou zdarma.

 

Foto: ©Ruhpolding Tourismus GmbH

Lanovka na Rauschberg
Lanovka na Rauschberg
Alpské termální lázně
Alpské termální lázně
Najdete tu skvělý terén pro Nordic Walking...
Najdete tu skvělý terén pro Nordic Walking...
... i pro horská kola.
... i pro horská kola.

Written by Jakub Machač