Pavel Svetlošák, hlavní trenér studií BodyBody, pochází z Ostravy. Když se před dvěma lety osobní trenér se zaměřením na kruhové tréninky a zálibou ve fitness přistěhoval do Prahy, našel po jedné sportovní akci VIP voucher BodyBody. Po otevření webových stránek BodyBody zjistil, že studia hledají osobní trenéry, a bylo hotovo.

_FJO5102Prakticky okamžitě nastoupil a od té doby si prošel všemi pozicemi. Začal jako osobní trenér, nyní působí jako support a mentor – pomáhá ostatním trenérům ve studiích tak, aby všichni klienti obdrželi výborný servis, trenéři uměli dobře komunikovat a především pracovat s EMS technologií, aby byl trénink co nejefektivnější. Nyní dokonce plánuje i EMS institut v České republice, který bude spolupracovat i s různými fyzioterapeuty a lidmi z oblasti rehabilitace.

Kolik z návštěvníků, kteří si přijdou vyzkoušet první ukázkový trénink, zůstane a cvičí dál?

Zůstávají ti, kteří patří do cílové fitness skupiny našich studií. Nejedná se tedy pouze o movité klienty, jak se může na první pohled zdát, ale o to, zda je vůbec sport baví a mají snahu s námi spolupracovat na jejich proměně. Když někdo přijde jen ze zvědavosti, těžko ho budete přemlouvat, aby chodil do studia, vždy ale převážná část z nich zůstává. Máme i dlouholeté klienty, kteří jsou s námi od začátku a rádi s nimi spolupracujeme a používáme např. i jako příklady proměny, protože naše cvičení opravdu funguje, není to jen pouze pozlátko.

Kdo je průměrný klient?

moznost260% našich klientů jsou ženy. Průměrný klient je ten, který má na sebe málo času, chce se rozvíjet po sportovní stránce, pracovat na sobě. Je to člověk nejčastěji ve věku 30 – 45 let, s velkým pracovním vytížením, takže mu intenzivní cvičení o délce 20 minut vyhovuje, nelze ale přesně určit věkový průměr našich klientů. Často si chodí lidé zacvičit i během polední pauzy. Máme také i klienty ve věku kolem 65 let, se kterými provádíme různé zdravotní cvičení. Naše tréninky jsou také výborná forma rehabilitace.

Stačí mi, když přijdu jednou nebo dvakrát týdně k vám, abych se udržela v kondici?

Pokud nebudete dělat jiný sport, určitě nestačí přijít jednou za týden, to ostatně platí i pro všechny různé sporty. Pokud chci výsledky a rozvíjet se, jednou týdně nestačí. Pro nastartování doporučuji přijít alespoň dvakrát týdně a přidat ještě nějakou jinou aktivitu, tělo s námi začne komunikovat kolem 6-8 týdnů. Teď na jaře a v létě procházky, kolo, plavání, běh. Pokud jsem aktivní sportovec a sport je součástí mého života, návštěva v BodyBody jednou týdně mi pomůže posunout se v dalších sportech, například v tenise či golfu. Mám krásný feedback od jedné klientky ze studia na Florentinu, která hraje aktivně golf. Začala u nás trénovat a říkala, že jí to zlepšilo švih natolik, že poprvé přehrála chlapa.

FOTO7472

Elegantní zázemí studia BodyBody na Andělu

S jakým záměrem nejčastěji klienti přicházejí? Chtějí zhubnout, dát se do kondice, vyrýsovat svaly? Co si přejí nejčastěji?

Asi všechno, co jste vyjmenovala. Průstřel klienty je ohromný. Vesměs jde o ženy, které chtějí zpevnit a vyrýsovat postavu, lehce zredukovat váhu. Muži chtějí také především zpevnit břicho a posílit horní část těla. U nás přírůstek svalové hmoty není tak velký, jako ve fitness centrech, protože cvičíme s vlastní vahou těla, pokud tedy někdo chce budovat svalovou hmotu, není u nás správně ale pomůžeme mu, i když navštěvuje klasické fitness zařízení. Naše cvičení je spíše o bodyshapingu než o bodybuildingu. U nás můžete tělo vyrýsovat, lepšit kondici, zpevnit ho a shodit nějaké procento tuku. Často k nám chodí na doporučení fyzioterapeutů klienti, kteří jsou po operacích, mají nějaké problémy s pohybovým aparátem. Díky tomu, že u nás nezvedáme těžké závaží, je u nás cvičení vhodné i pro lidi po operaci a v rámci rehabilitace. Vzhledem k tomu, že záběr klientů je velmi široký, každý, kdo u nás pracuje, musí mít certifikaci osobního trenéra a nejen to, osobně kladu velký důraz na pochopení celkového konceptu cvičení s EMS technologií, které ho samozřejmě naučíme. Pokud má ještě nějakou další kvalifikaci, velmi to vítáme. Hlavním trenérem ve studiu na Andělu je Lukáš Semorád, který se zabývá navíc výživovým poradenstvím a funkčním strečinkem, což je u klientů velmi oblíbené. Právě díky Lukášovi jsem se naučil s klienty lépe komunikovat, naslouchat jim a také jsem se od něj hodně inspiroval v oblasti výživy, je mým tzv. fitness guru. A nejen on, mám spoustu výborných kolegů, které jsem si vybral do týmu BodyBody. Čím více toho trenér ví, tím lépe pro klienty.

_FJO5091Jste denně v tréninkovém prostředí, jak sportujete vy sám?

Nyní se pohybuji více na cestách nebo v kanceláři, nejsem tedy již ve studiu jako trenér. Má kariéra se nyní překlopila na pomoc ostatním studím a denně odpovídám svým kolegům na různé dotazy ohledně provozu a nebo tréninkových metod, často se také setkávám s různými osobnostmi, se kterými právě spolupracujeme. Tyto klienty také navštěvuji u nich doma s našim XBody přístrojem a provádím tréninky jako v našem studiu, ale na velice privátní úrovni. Je to náš další připravovaný koncept BodyBody tréninku, tzv. Home & Office.

Já osobně velmi rád běhám, dokonce i půlmaraton, chodím pravidelně na silové kruhové tréninky, poslední dobou jsem koketoval i s crossfitem. Ač se to zdá být absurdní, tak osobně mě klasické fitness nebaví, časově si to nedokážu představit. Rád si tedy vyběhnu do parku vyčistit si hlavu, ale často si zatrénuju i tady u nás ve studiu. Cvičení na našem přístroji zbožňuji, není to lenosti nebo úspoře času, ale o efektivnosti.

Co je ve vašich očích největším přínosem BodyBody?

Přínos hlavně pro vaše tělo, při kterém cvičení se skloubí intenzivní cvičení s rehabilitací zároveň? Technologie EMS tréninku v BodyBody je u nás poměrně nová, minulý rok studia prožívala vzestup a letos bude o naše tréninky ještě větší zájem. Není to jen o tom, že otevíráme proto stále nová studia po republice, ale také i tím, že naše ostatní studia mají větší příliv klientů. Klademe vysoký důraz na prvotřídní servis, komunikaci s klientem a profesionální tréninky. Intenzita cvičení je velmi vysoká, pokud cvičíme běžným způsobem, zapojujeme přibližně kolem 30 – 40% svalů, ale na našem přístroji je to až 90%. Studia převážně využívají přístroje XBody, které patří jak k české, tak i světové špičce v tréninku s elektrickou stimulací svalů. Při cvičení proto pracují i ty svalové skupiny, které jinak odpočívají. Proto dokážeme zapojit i ochablé svalstvo, případně zmírnit různé dysbalance, které vznikají při sportech nebo v zaměstnání. Určitě bych toto cvičení doporučil všem, kteří chtějí výsledky v rozumném čase. Neslibujeme zázraky, za nás hovoří reálné výsledky.

 

Zastavení Trendy Age ve studiích BodyBody:

5. 4. Intenzita a jistý efekt, viz  https://trendy-age.cz/intenzita-jisty-efekt-cviceni-bodybody/

7. 5. Jarní tréninky s BodyBody

Příště se můžete těšit na: O cvičení a výživě s Lukášem Semorádem

Written by Kateřina Novotná