Před několika dny skončila první část natáčení rodinné komedie Špunti na vodě, jejímž režisérem je Jiří Chlumský a scénář napsal Marcel Bystroň. Natáčení probíhalo podle plánu, první klapka padla 15. června ve Stvořidlech, pokračovalo se na několika místech v okolí řeky Sázavy, včetně romantického Masarykova tábora YMCA v Soběšíně, který byl založen již v roce 1921.

spuntinavodefotoalzbetaorten-4667

Práci filmařů chvílemi komplikovaly silné bouřky. V těchto dnech mají tvůrci filmu pauzu, pokračovat v natáčení se bude začátkem srpna na Moravě, celkem je v plánu téměř 30 natáčecích dnů.

spuntinavodefotoalzbetaorten-4698Hrdiny příběhu o třech bratrech, kteří se rozhodnou sjet Sázavu se svými sedmi dětmi navzdory manželkám a různým nástrahám, ztvárňují Jiří Langmajer, Hynek Čermák a Pavel Liška, v dětských rolích se objeví Filip Antonio, jeho bratr Viktor nebo Nelly Řehořová. Jejich partnerky si zahrají Tatiana Vilhelmová, Anna Polívková a Jana Kvantiková. Coby babička Lada a děda Václav, kvůli jejichž zlaté svatbě to vlastně všechno začalo, se představí Dana Syslová a Arnošt Goldflam – ti do natáčení vstoupí právě v srpnu.

 

Film vzniká v koprodukci společností FRESH LOBSTER a Fénix Film a do kin jej uvede BIOSCOP 13. 4. 2017.

 

Špunti na vodě, foto Alžběta Orten a Vojtěch Resler

Written by Trendy Age