Když jsem definitivně propadla golfu, začala jsem hledat i další požitky, které bych s golfem mohla spojit. Odehrát osmnáctku a jít se najíst a vyspat, mi připadalo málo. Letos jsem narazila na naprostou senzaci: Golf goes concert.

Kulturbilder, Stadt 2014 Bilder Tourismus Salzburg 2014

Romantické centrum Salzburgu

„Mnoho špičkových muzikantů hraje krásný golf a my víme, že naši golfisté si také rádi poslechnou kvalitní hudbu,“ líčil mi vznik nového projektu Hans Schinwald, prezident golfového klubu Gut Altentann, a tak vznikl originální víkendový balíček „Golf goes concert“.

Kulturverein Sujet @ Erika MayerPrvní červnový víkend jsem vyzkoušela a byla jsem nadšená. Třídenní program zahrnoval golf na dvou špičkových hřištích a skvostné hudební zážitky. Dopoledne jsme hráli golf a večery trávili s hudbou. Prohlídka Salcburku, který patří ke světovému dědictví UNESCO a dýchá historií na každém kroku, samozřejmě nechyběla. Toto nesmírně kulturní město je pro takovou akci samozřejmě jako stvořené.

Koncert ve slavném salcburském festivalovém domě Schauspielhaus  

První večer jsme byli ve světoznámé koncertní síni Festspielhaus na klasickém koncertě vážné hudby a druhý večer nás překvapil moderní hudební program přímo v golfovém klubu Altentann při závěrečném galavečeru.

A hrát na golfových hřištích Gut Altentann a Am Mondsee nedaleko Salcburku, to byl taky koncert.

Clubhaus_Altentann2AlbinNiederstrasser-14Golf & Countryclub Gut Altentann

Toto osmnáctijamkové hřiště nedaleko Salcburku je první hřiště Jack Nicklause, které navrhl na evropském kontinentě. Jak sám řekl, byla to pro něj obrovská radost, projektovat hřiště v tak krásném prostředí a s tak optimálními předpoklady. Dnes představuje hřiště špičku golfové architektury a patří k tomu nejlepšímu, co může rakouský golf nabídnout.

Pokud se sem vypravíte, uvidíte, že se tu Nicklaus doslova vyřádil a využil svá tři designérská kritéria:

  1. Golf má být o přesnosti a ne o síle.
  2. Každý hráč, který používá při hře nejdřív hlavu a pak svaly, je odměněn.
  3. Původní stav krajiny by měl být zachován, tedy co nejméně zásahů do prostředí.

Nicklausovi si podařilo vytvořit hřiště, které začátečníkům odpouští a profíky podusí. Čím totiž lepší handicap, tím větší výzva. Jedním slovem: hřiště šité na míru pro velké turnaje. První devítka se táhne po rovině a má hodně vodních překážek. Od desítky se začíná stoupat do kopců. Na nepřesné míčky čeká na hřišti sedmdesát bunkerů.

K odpočinku poslouží rustikální klubovna, která se nachází ve více než 300 let staré zrekonstruované konírně. Restaurace je v provozu celý den.

www.gutaltentann.at

Golfclub am Mondsee_02Golfclub Am Mondsee

Golfclub Am Mondsee se svým mistrovským hřištěm se rozkládá přímo na břehu jezera Mondsee. Nádhernou kulisu hřiště tvoří vrcholky Solnohradských hor. Hřiště je rovinaté a na několika jamkách vstupují do hry vodní překážky. Osmnáctka je nezapomenutelnou zkušeností pro všechny výkonnostní kategorie hráčů.

www.mondsee.golf

A kde se ubytovat? Mohu doporučit dva hotely.

07_Romantik Hotel GMACHL_Panorama Spa Horizont_InfinitypoolRomantik Hotel Gmachl

Přímo na okraji Salcburku se nachází rodinný hotel Gmachl, který je už tradičně partnerem všech kulturních akcí v Salcburku. Hosty nadchne nejen historické prostředí hlavního objektu, ale i moderní lázeňský areál na střeše hotelu s překrásným výhledem na celé Salcbursko.

www.gmachl.com

Hotel Ebners WaldhofPrázdninový ráj na jezeře Fuschelsee – Ebner‘s Waldhof am See

Kdo si pod tímto názvem představí malou lesní chatu, plete se. Waldhof to je něco jako malá hotelová vesnička, na břehu jezera nad kterou vyčnívají dvě zámecké věže s pravými rakouskými červenobílými okenicemi. Komu nestačí jezero s vlastní hotelovou pláží, může si vybrat mezi mnoha bazény ve wellness areálu hotelu.

Hotel Waldhof se nachází půlhodinku od Salcburku a je zárukou dokonalého odpočinku po náročném sportovním i kulturním vyžití.

Golfclub Waldhof

Na blízké horské pastvině Waldhofalm má hotel dokonce vlastní 9jamkové golfové hřiště, keré je vzdáleno od jezera pouhých deset minut. Hřiště je citlivě zakomponováno do okolní krajiny a není vůbec jednoduché. K tréninku poslouží velká driving range s cvičnými greeny s bunkery i vodními překážkami.

www.ebners-waldhof.at

 

Podobný víkend je na programu koncem září: 28.9.-1.10.2016.

www.kulturvereinigung.com

 

Written by Natascha Kames