Restaurace s nejkrásnějším a nejromantičtějším výhledem na Malé Straně změnila strategii a místo světové kuchyně se nyní více zaměří na sezónní speciality připravované z lokálních surovin. „Chceme našim hostům nabídnout více českých pokrmů, které budou připravené v moderní podobě a z prvotřídních surovin. Česká kuchyně na špičkové úrovni totiž v Praze stále chybí,“ vysvětluje změnu kurzu šéfkuchař společnosti Kampa Group a jeden z porotců televizní soutěže MasterChef Česko Marek Raditsch.

interier_1

 

Restauraci zůstal kosmopolitní nádech, ale více se zaměřuje na podávání českých jídel a využívání regionálních surovin. Současně sází na neotřelé kombinace masa či ryb a jejich příloh.

candat 2Názorným příkladem nového aranžmá je dokonalá prezentace candáta, kterého šéfkuchař podává s čočkovým ragú, omáčkou z česnekové pažitky a špekovými knedlíčky, což dohromady skvěle funguje a především chuťové propojení jemné ryby, lahodné omáčky a knedlíků je velmi povedené.

Největším hitem nového menu bude pravděpodobně mistrovský hovězí tatarák, který je kreativní variací na slavnou českou klasiku. Oproti běžné podobě tatarského bifteku je ovšem značně rafinovaný, neboť jeho součástí je karamelizovaná cibule s medem a červeným vínem a také křupavý chléb potřený pastou z pečeného česneku. Obě nedílné suroviny tataráku jsou tak mnohem jemnější a nechají vyniknout fantastické chuti prvotřídního hovězího masa.

krkovice z divocaka se zauzenou kasi a omackou z cerveneho vina se zazvoremNa zimním menu Hergetovy Cihelny potěší i další variace klasické české kuchyně, a to jak výtečná smetanová polévka s houbami, tak pomalu pečená krkovice z divočáka, doprovázená restovanými lesními houbami, zauzenou bramborovou kaší a omáčkou z červeného vína a zázvoru. A výtečné jsou také nové dezerty, především nadýchaný rebarborový koláč ochucený malinami a servírovaný s malinovým sorbetem a skořicovou omáčkou či tradiční lívance se zmrzlinou ze sušených švestek a mandlovým krokantem.

 

www.kampagroup.com

 

Zimní menu v Hergetově Cihelně

Šéfkuchař Kampa Group Marek Raditsch
Šéfkuchař Kampa Group Marek Raditsch
polévka z lesních hub
polévka z lesních hub
rebarborový koláč
rebarborový koláč
zauzená bramborová kaše
zauzená bramborová kaše

 

Written by Jana Veselá