Hubnutí je téma, které je aktuální neustále. Řada z nás řeší svou váhu dlouhodobě, zná nejrůznější diety, radost z ubývání na hmotnosti a smutek, když se po čase objeví jojo efekt. Hubnutí, zdravý jídelníček a správný životní styl je další téma, se kterým se můžete obrátit na centrum NaturoMed. Koučka zdravého životního stylu Jana Peffková je vždy připravena podat vám pomocnou ruku.

_DSC2389„V centru NaturoMed neřešíme hubnutí samostatně,“ uvádí Jana Peffková. „Na počátku spolupráce posuzujeme zdravotní stav, fyzickou kondici a emoční stránku. Na základě vstupní analýzy stanovujeme reálné cíle a terapeutický plán. Klienty/klientky motivujeme k uvědomění, že jsou odpovědní za to co jí a jak žijí. Každý člověk je jiný a potřebuje odlišný přístup. Naší prací je odhadnout klienta, nabídnout naše znalosti a zkušenosti, motivovat ho na cestě ke zdraví a tím i váhovému úbytku.“

Jaké změny jídelníčku jsou podle vás ideální a co všechno je potřeba vynechat či naopak zařadit, aby se nastartoval hubnoucí proces?

Každému vyhovuje něco jiného, záleží na mnoha aspektech – zdravotní stav, jídelní zvyklosti, intolerance potravin, preference potravin, zaměstnání, denní aktivity a podobně. Náš přístup je velmi individuální, ale samozřejmě platí všeobecná pravidla – jíst více zeleniny, která je velmi důležitá vzhledem ke koncentraci vitamínů, minerálů, fotochemikálií, antioxidantů a nízkému obsahu kalorií. Pravidelně konzumovat ovoce, ořechy, bobuloviny a různá semínka. Doporučujeme úplně vynechat cukr, umělá sladidla, bílou mouku, jídlo z fastfoodu, průmyslově upravenou stravu a omezit kravské mléko a výrobky z něj. V jídelníčku by měla převažovat doma připravená strava z čerstvých surovin s bylinkami místo chemických náhražek.

A pro mě důležité pravidlo – upřednostnit kvalitu nad kvantitou!

Co si myslíte o současných „moderních“ dietách jako je paleo, bezlepková strava a podobně?

Je to dobrý způsob jak začít jíst „pro zdraví“. Mnoho lidí se cítí při této stravě lépe, mají více energie, mizí únava, ustupují zdravotní problémy. Z dlouhodobého hlediska si každý musí najít svoje vlastní stravovací návyky podle svých možností a vlastních zkušeností, co mu dělá/nedělá dobře. Díky Paleo stravě jsem sama zhubla 13 kilo a po přečtení knihy Jídlo na prvním místě jsem začala přemýšlet o tom co sním, co jídlo, na které mám chuť, dá mému tělu. Jen mám trochu výhrady k množství masa, které je doporučováno.

tape measure wrapped around a red pepper

Platí stále, že principem hubnutí je vydávat více energie než přijímat?

Ano, platí, že strava má být nutričně bohatá, ale kaloricky vyvážená s ohledem na energický výdej. Hodně se mluví o superpotravinách, poměru mezi živinami a kaloriemi. Klientům doporučuji knihu Jez, abys žil – Kuchařka od autora Joala Fuhrmana, která obsahuje 200 receptů z potravin, které mají vysokou nutriční hodnotu.

Je nutné přidat pohybovou aktivitu, může vůbec cvičení skutečně urychlit úbytek váhy?

Vhodně zvolený pohyb, který nás baví, je báječný způsob relaxace, pomáhá uvolnit stres, navozuje pocit spokojenosti a v neposlední řadě posiluje náš organismus.

Jak pomáhá při snižování váhy biofrekvenční terapie Bicom?

Během vstupní konzultace pomocí přístroje Bicom Optima zjišťujeme vhodnost jednotlivých potravin pro klienta a během jednotlivých setkání upravujeme metabolismus a pomáháme klientkám k psychické i fyzické rovnováze.

Zhubnout je jedna věc, udržet si váhu poté a nezažít jojo efekt je věc druhá. Jak na to?

Naším cílem je změnit myšlení klientek, ne jen posunout číslo na váze. Měníme myšlení o jídle a životním stylu, dáváme informace, vysvětlujeme a pomáháme udržet ideální váhu.

Existuje nějaké období, které se více nebo méně hodí pro snižování váhy?

Všeobecně se považuje za nejvhodnější jarní období, kdy začínáme myslet na letní dovolenou v plavkách. Osobně si myslím, že důležitým aspektem pozitivní změny je motivace, chtít změnit sebe, ne jen číslo na váze. Nezáleží na tom, kdy začnete.

Jakou máte vlastní zkušenost z práce s klienty?

Je radost vidět jak lidé „rozkvétají“!

 

_DSC2450Proč hubnout v centru NaturoMed

  • Holistický přístup
  • Testování intolerance potravin
  • Harmonizace metabolismu a podpora lymfatického systému
  • Odstranění psychických blokád, které brání hubnutí
  • Osvojení návyků, které pomáhají udržet váhu dlouhodobě
  • Podpora klientů během hubnutí, kontrola jídelníčku, tipy na zdravé recepty, doporučení jak nakupovat potraviny
  • Četnost konzultací podle časových možností klienta
  • Přehled webů a literatury o výživě a životním stylu, recepty

 

NaturoMed na stránkách Trendy Age

Když si buňky spolu povídají tak, jak mají  15. 6.

Účinný boj s alergiemi? Jde to! 16. 7.

Zhubněte jednou provždy 1. 9.

Posílení imunity 30. 9.

Dobrá nálada i během podzimu 28.10.

Antiageing: Nebojte se pohledu do zrcadla 26.11.

 

 

www.naturomed.cz

 

 

Written by Kateřina Novotná