Estetická, korektivní, dermatologie umožňuje dnes zastavit čas a vyřešit řadu nedokonalostí pleti i pokožky celého těla. Cílem každého ošetření uskutečněném na klinice plastické chirurgie, laserové dermatologie a estetické medicíny MEDICOM CLINIC je především snaha o zachování přirozeného vzhledu.

Více o novinkách, trendech a zajímavostech z této oblasti jsme si povídali s korektivními dermatoložkami MUDr. Katarínou Třískovou, MUDr. Markétou Majerovou a MUDr. Evou Harapátovou.

Zachovat přirozený vzhled a akceptovat jedinečnost každého pacienta je hlavní cílem každého ošetření. Hlavní trend, který se v estetické medicíně projevuje, představuje kombinovatelnost zákroků za účelem vyřešení individuálních problémů pleti s metodami zaměřujícími se na její stárnutí. „Jedním z hlavních důvodů, proč ženy i muži přicházejí na kliniku, jsou často preventivní, udržovací ošetření. Právě díky nim dokážeme řadě problémů v budoucnosti předejít. Jedná se například o vznik vrásek či nežádoucí pigmentací. Roste rovněž počet žen, u nichž ošetřujeme oblast krku, dekoltu, rukou či dalších částí těla,“ říká MUDr. Katarína Třísková.

Velmi důležité je správné načasování zákroku. Na co bychom se měli zaměřit nyní, během zimy?

Je čas na rejuvenaci – prohřátí podkoží, s nímž dochází k nastartování nové tvorby kolagenu. Dále je ideální naplánovat si laserové ošetření pigmentací, žilek, výrůstků, chloupků, a také na chemický peeling či hydrataci pleti pomocí mikrojehliček. To vše proto, že sluníčko má malou sílu a nebudeme si muset chránit pleť použitím krémů na opalování s vysokým ochranným faktorem.

Lékařská epilace – LightSheer DESIRE

Lékařský epilační laser LightSheer DESIRE umožňuje zatočit s nežádoucími chloupky během 10 – 15 minut. Navíc odstranění chloupků je až o 75 % rychlejší a méně bolestivější. „Pro epilaci laserem LightSheer DESIRE je nutné, aby chloupky byly, ideálně den předem, oholené žiletkou. Navíc zákrok není vhodné podstupovat v případě, že je pokožka opálená či ošetřená samoopalovacím krémem. Ženám, které o laserové epilaci uvažují, bych doporučovala neodkládat hlavně začátek zákroků na léto – většinou je totiž potřeba celkem 5 – 7 sezení v intervalech, které se postupně prodlužují, a využít zimní nebo maximálně jarní období. Po epilaci je nezbytné vyvarovat se slunečnímu záření a používat ochranné krémy po dobu několika týdnů tak, abychom zabránili nežádoucí pigmentaci,“ upozorňuje na důležitost správného načasování zákroku MUDr. Katarína Třísková.

Elos – radiofrekvenční ošetření pleti

Radiofrekvenční přístroj eTwo představuje hit estetické medicíny. Jeho unikátnost spočívá v kombinaci dvou osvědčených estetických ošetření, což umožňuje provádět zákrok nejen na povrchu, ale také v hlubších vrstvách kůže. Toto bezpečné, neinvazivní ošetření se používá k omlazení pleti, redukci vrásek, zlepšení kontur obličeje i tonu pleti, zatažení pórů a barevnému sjednocení. Na rozdíl od jiných procedur mohou zákrok podstoupit také pacienti s tmavším typem pleti nebo opálenou pokožkou, což umožňuje jeho aplikaci v průběhu celého roku. Velkou výhodou je rovněž krátká doba hojení. Když dochází k odstranění pigmentů, probíhá regenerace během 10 – 14 dní, při obnově kolagenu naopak v rozmezí 3 – 6 týdnů. „Kombinací neinvazivní povrchové a hluboké rejuvenace v jednom ošetření lze dosáhnout viditelných výsledků. Intenzivní pulsní světlo podpoří v povrchových vrstvách kůže tvorbu nového kolagenu a naopak neinvazivní radiofrekvence pokožku zpevní v jejích hlubších vrstvách. Díky tomu, že obě tyto složky působí najednou, dochází k navýšení jejich účinku. Prohřívá se starý kolagen a spouští se tvorba nových vláken pro celkovou regeneraci pokožky. Zákrok rovněž barevně sjednocuje pokožku tím, že odstraňuje nežádoucí pigmentaci i koriguje lehká začervenání. Po zákroku je pokožka v místech ošetřovaného pigmentu začervenalá, naopak v oblastech rejuvenace je zčervenání minimální,“ doplňuje MUDr. Markéta Majerová.

PRP – kombinace plazmaterapie s nesíťovanou kyselinou hyaluronovou

Plazmaterapie představuje miniinvazivní metodu omlazení pokožky, která současně zpomaluje proces stárnutí. Aplikací obohacené plazmy lze dosáhnout omlazení obličeje, krku i hřbetů ruky. Plazma představuje tělu vlastní látku a pomocí růstových faktorů v ní obsažených se stimuluje regenerace pokožky, vytváří se nové kolagenní vláky a mezibuněčné hmotě také kyselina hyaluronová. Plazmaterapie vyhlazuje jemné a zmírňuje hluboké vrásky, zlepšuje texturu pokožky a tonus pleti i zlepšuje trofiku vlasového folikulu. Velkou pomoc nabízí také při hojení ran a zlepšuje výsledný stav jizev.

„Plazmaterapie představuje rejuvenační metodu, při níž využíváme pacientovu vlastní krev, takže nehrozí alergie či rezistence. Její výhodou je, že nemění rysy obličeje a můžeme ji aplikovat celoročně. Navíc ji lze kombinovat s výplňovými materiály, botulotoxinem či s lasery. Efekt dosahuje také při léčbě alopecie u mužů či u žen,“ doplňuje MUDr. Eva Harapátová.

Medicom

MUDr. Katarina Třísková
MUDr. Katarina Třísková
MUDr. Markéta Majerová
MUDr. Markéta Majerová
MUDr. Eva Harapatová
MUDr. Eva Harapatová
Medicom Clinic
Medicom Clinic

 

 

 

Written by Jana Veselá