V srdci italských jižních Dolomit, tyrolském středisku Alta Badia, se letos rozhodli zakončit lyžařskou sezonu v retro stylu. Během víkendu 11. – 12. 4. jste všichni srdečně zváni na první vintage party na sněhu.

Začátek jara je ve znamení krásných dlouhých dní a stále ještě perfektního sněhu. Rozloučení s hlavní lyžařskou sezonou pojali organizátoři ve velkém stylu. Během zmíněného víkendu se tedy v celém údolí i na sjezdovkách budete potkávat se vzpomínkou na minulé časy.

Alta Badia_Vintage_Freddy Planinschek (14)

Ve výšce okolo 2000 metrů budete moci sledovat ukázku lyžování v dobových kostýmech, přizpůsobeno bude i menu restaurací, které jsou zaměřeny na místní kuchyň.

Tematické akce se v sobotu večer přenesou do většiny klubů i hospůdek. Každý se zúčastněních barů i restaurací si vybere určitý ročník, na který se pak zaměří, a v jeho stylu vytvoří atmosféru – ať již co se týče výzdoby, výběru hudby a podobně.

Alta Badia_Vintage_Freddy Planinschek (8) V neděli proběhne lyžařská soutěž s bambusovými hůlkami na svahu La Para. Zúčastnit se může každý, ale pouze na starých lyžích – současné carvingové povoleny nejsou. Vítán je každý, ať se již přihlásí dopředu (lavilla@altabadia.org), nebo se prostě objeví na startu závodu. Ceny budou předány na After-skiing Party v baru L’Murin, kde budou vyhlášeny i nejlepší retro kostýmy.

Pokud vás láká zúčastnit se této zajímavé podívané a užít si den na lyžích zase jinak, určitě se přidejte! A když doma najdete nějaký ten retro kousek oblečení či staré lyže, určitě jej vezměte s sebou, abyste lépe zapadli a pomohli dotvořit prostředí celé akce.

 

www.altabadia.org

Alta Badia v dubnu

I v dubnu si užijete čerstvý prašan
I v dubnu si užijete čerstvý prašan
Ideální lyžování je hlavně v dopoledních hodinách, pak namiřte na dobrý oběd
Ideální lyžování je hlavně v dopoledních hodinách, pak namiřte na dobrý oběd
Vítejte na Vintage Party!
Vítejte na Vintage Party!

Written by Kateřina Novotná