Pokud se rádi touláte Prahou, občas narazíte na nějaký zajímavý podnik. Holešovický Restaurant Port58 je jeden z těch, za kterými stojí za to se vypravit. Restaurace má otevřeno od pondělí do pátku a specializuje se na obědová menu. Vždy můžete vybírat ze dvou polévek a pěti hlavních jídel. Vyberou si i vegetariáni a sladká tečka na závěr nesmí chybět.

 

Restaurant Port58_Hovězí tatarák s červenou řepou a kapariUž od 1. dubna můžete využívat i nabídku skvělých večeří. Ty budou probíhat každý týden od středy do pátku. Pokaždé vás čeká nové tříchodové menu vždy za jednotnou cenu 299 Kč. Cílem je ukázat, že i za tak příjemnou cenu se můžete najíst velice dobře a kvalitně. Jako vždy je nejdůležitější vybrat ty správné potraviny. Na jídelníčku se proto určitě občas objeví sladkovodní ryba, králík z domácího chovu, čerstvá pasta a vždy sezónní zelenina. O jejich přípravu se už postará šéfkuchař Otakar Humpl a jeho tým. Často to bude moderní metodou vaření sous-vide, což francouzsky znamená „bez vzduchu“. Příprava potravin ve vakuu je sice časově hodně náročná, ale výsledek rozhodně stojí za to. „Úplně nejlepší je, že si naše kvalitní maso zachová svou přirozenou chuť, takže k dokonalému steaku stačí přidat třeba jen snítku bylinek a kousek másla“, vysvětluje Humpl, proč má Restaurant Port58tuto metodu vaření tak rád. Stejným způsobem v restauraci připravuje i zeleninu, která je vždy sezónní. Díky sous-vide si zeleninu na talíři vychutnají i zapřisáhlí masožravci.

Pokud jste fanoušky tuzemských produktů, určitě ochutnejte i víno z vinařství Krásná hora, personál vám rád pomůže s vhodným výběrem k vašemu jídlu. A jestli bude alespoň trochu hezky, budete si ho moct vychutnat na venkovní zahrádce. Každý den najdete nové polední menu na stránce www.restaurantport58.cz.

 

 

Restaurant Port58

Telecí svíčková v houbové krustě
Telecí svíčková v houbové krustě
Butterfish s teplým čočkovým salátem
Butterfish s teplým čočkovým salátem
Šéfkuchař Otakar Humpl
Šéfkuchař Otakar Humpl
Interiér restaurace Port 58
Interiér restaurace Port 58

Written by Jana Veselá