Karlínské Studio Artesilver pořádá od 17.9. výstavu Jádro porcelánu, která je výsledkem spolupráce mezi designérkou porcelánu Šárkou “SarkaS” Schmelzerovou a šperkařkou Vendulou “Nady” Stillerovou, doplněnou fotografiemi Terezy Fürbacher. 

Sarka_Schmelzerova_nahrdelnik_Ginkgo_porcelan_Ag_925_nerez_ocel_580_Kc

Výstava Jádro porcelánu se soustředí na šperk, a to jak v minimalistickém moderním pojetí od Šárky Schmelzerové, tak i ve spojení s kovem v podobě výrazných „rámovaných“ náhrdelníků od Venduly Stillerové.

Sarka_Schmelzerova_misa_Pleteninky_porcelan_580_KcVýstavu doprovodí fotografie šperků na modelkách od Terezy Fürbacher a užitný porcelán od Šárky Schmelzerové. Na závěr výstavy budou vydraženy doprovodné fotografie, výtěžek dražby bude věnován nadaci Pink Bubble (dražba proběhne ve čtvrtek 15.10.).

Designérka porcelánu Šárka Schmelzerová hledá a objevuje neobvyklé postupy i materiály, design keramiky a porcelánu je pro ni prostředkem pro vyjádření pocitů – vizuální poetikou  s literárními, hudebními i snovými podtóny. Vendula Stillerová také ráda posouvá své hranice a hledá nové techniky a materiály pro vyjádření příběhů ve šperku. Její výrazné náhrdelníky jsou vlastně takovými „rámovanými obrázky“, spojujícími romantické přírodní motivy s inspirací v moderních městech a architektuře.

 

Nady_Chram_mosaz, mineraly_2100KcKdyž před časem Vendula Stillerová hledala pro svoje „rámečky“ nová jádra a příběhy, obrátila se právě na designérku Šárku Schmelzerovou a ta pro ni s nadšením vytvořila limitovanou kolekci porcelánových kabošonů, která byla prvotním impulzem ke společné výstavě. Dvě různorodé osobnosti a materiály se zde tak potkávají v jedinečné harmonii, dokreslené doprovodnými fotografiemi.

Výstavu hostí od 17. 9 do 17. 10. 2015  Studio Artesilver, kde pravidelně probíhají výstavy nejrůznějších současných umělců.

 

 

 

 

Jádro porcelánu

Written by Jakub Machač