noriaVinařství Ludwig zařazuje do své produkce nové, netradiční odrůdy vína, jako je Hibernal či Alibernet. Tradiční odrůdy vinné révy tak získávají velkou konkurenci v podobě těchto nově vyšlechtěných rezistentních odrůd, které jsou mnohem odolnější a daleko lépe se vyrovnávají s mrazy, škůdci či s houbovými plísněmi.

alibernetZdravé hrozny nepotřebují téměř žádnou chemickou ochranu, a tudíž maximálně vyhovují současnému trendu volajícímu po zdraví neškodných bio potravinách.

„Nově vyšlechtěné rezistentní odrůdy mají na vinicích budoucnost. Například Hibernal se stává velmi populární a žádanější, proto jsme také vysadili již dva hektary a připravujeme další dva. Alibernet je poměrně stará odrůda, ale teprve teď nachází uplatnění jako odrůda sólová, dříve se totiž používala hlavně k dobarvení jiných červených vín,” vysvětluje Liana Hrabálková z Vinařství Ludwig, které ve spolupráci s exkluzivním partnerem, sítí Ahold, která provozuje prodejny Albert, připravilo zajímavou akci s názvem “Seznamte se!”, jež má širší veřejnosti představit nové a neznámé odrůdy.

A s novými odrůdami se můžete nyní seznámit i vy, pět z vás od nás dostane lahvinku na ochutnání!

Stačí odpovědět na soutěžní otázku:

Kdo byl zakladatelem vinařství Ludwig?

Odpovědi zasílejte na info@trendy-age.cz do 10.10., vyhrává každá 100. správná odpověď do vyčerpání zásob.

 

http://www.vinnesklepy.cz

 

Written by Trendy Age