Chuťově vynikající, krásná na pohled, z čerstvých sezónních surovin a třeba i efektně naaranžovaná a podle vlastní originální receptury. Taková má být vítězka Velké zmrzlinové soutěže, která začíná běží až do 17. srpna. Zúčastnit se jí může zdarma jakákoli cukrárna, kavárna či restaurace nabízející toto léto zmrzlinové osvěžení, ať už v Praze nebo jinde v České republice. Prostřednictvím mobilní aplikace Yelp mohou podniky hodnotit sami jejich zákazníci. 2_L†kavā zmrzlinovā rÖßiüky ze zmrlin†żstv° Amorino_foto Amorino

Tradici slavit třetí neděli v červenci jako Národní den zmrzliny založil v USA v roce 1984 prezident Ronald Reagan. Ten byl totiž zároveň i velkým milovníkem zmrzliny a této oblíbené národní pochoutce věnoval rovnou celý měsíc červenec.

 3_Mraßenž pist†ciovž dort z Cacao Prague_foto Cacao PragueTipem na nejlákavější mraženou dobrotu teď může přes Yelp přispět kdokoli. Podmínkou je pouze stažení příslušné aplikace do chytrého telefonu nebo přes webový prohlížeč. Pak už jen zbývá dostat chuť na dobrou zmrzlinu a následně ji vyhodnotit. 

1_Vlevo veganskž bio üokol†dovž sorbet, vedle nōj svōtlejÁ° krāmov† üokol†dov† s ożiÁky_foto AmorinoDoporučení k nám nepíšou vybraní recenzenti, ale úplně běžní zákazníci – aktivní lidé, kteří ve svém okolí objevili nějakou zajímavou službu a chtějí se o svou zkušenost podělit s ostatními,“ říká organizátorka soutěže Michaela Plesníková, ředitelka české pobočky Yelp.

A tak se vydejte rychle do cukráren, zmrzlinových barů a nejrůznějších restaurací, ochutnávejte a posílejte tipy, stále ještě můžete zasáhnout do pořadí!

Written by Jana Veselá