Světla a stíny, balkon z věže, přelétávající netopýr, zářivé hvězdy nad hlavami (pokud není počasí proti), to jsou divadelní představení na Kašperku.

Nepřehlédnutelnou dominantou, tyčící se uprostřed lesů na kopci Ždánov, je strážní hrad Kašperk – s 886 metry nadmořské výšky nejvýše položený královský hrad v Čechách. Roku 1356 jej nechal vystavět Karel IV., aby ochránil naleziště zlata, Zlatou stezku, vedoucí z Pasova do Kašperských Hor, a hranici se sousedním Bavorskem.

SONY DSC

Na tento hrad v srpnu vyrazí divadelní spolek Kašpar, aby nabídl divákům nevšední zážitek – legendární Shakespearovy příběhy OTHELLO, CYRANO a ROMEO A JULIE ve skvělém nastudování v jedinečném prostranství hradního paláce.

SONY DSC

Letos naposledy budou pro tato klasická díla přirozenou scénou autentické prostory bývalého paláce a hradní věže, nejstarší části hradu ze 14. století, které nebyly nikdy přestavovány. Historické kamenné zdi místy se zbytky omítky, otvory s kamenným ostěním, skvělá akustika, blízký kontakt s divákem, to vše vytváří jedinečnou atmosféru, propojení a porozumění mezi autory, herci a diváky.

SONY DSC

V roce 2016 se bude v prostorách hradního paláce hrát na několik let naposled. Na příští roky se plánuje nová dramaturgie, které by měla divadelně oživit jiné prostory hradního areálu. Navíc spolek Kašpar stahuje všechny tři tituly z repertoáru.

 

 

Kdy se můžete přijít podívat?

2. – 4. srpna 2016 od 21:00 Cyrano
5. – 7. srpna 2016 od 21:00 Othello

SONY DSC

Obsazení

Romeo a Julie: Matouš Ruml a Tereza Rumlová, v dalších rolích vystoupí Jan Potměšil, Ilona Svobodová, Adrian Jastraban.

Cyrano: Martin Hofmann a Eva Elsnerová, a v dalších rolích Jakub Špalek, Lukáš Jůza, Eliška Meffin Boušková, Míla Tichý , Pavel Lagner a Štěpán Coufal.

Othello: Jan Potměšil a Alena Doláková a v dalších rolích se představí Eva Elsnerová, Adrian Jastraban nebo Marek Němec.

Více informací o předprodeji vstupenek i o představení je na www.kasperk.cz, kde je možné zakoupit vstupenky i online.

Written by Trendy Age