První autorské album Ondřeje Brzobohatého s názvem Identity se  dlouhodobě drží vysoko v žebříčku nejprodávanějších tuzemských hudebních titulů. A tak Platinová deska Supraphonu, kterou oblíbený muzikant a herec převzal v Divadle Radka Brzobohatého, je více než zasloužená. Identity patří k vůbec nejúspěšnějším albovým debutům posledních let!

obcbenediktrenPrvní sólové a výhradně autorské album Ondřeje Brzobohatého obsahuje songy, které se pohybují mezi jazzem, soulem, popem a funky. Brzobohatý však nerad přemýšlí o žánrech: „Vždycky se tak trochu zdráhám, když mám mluvit o hudebních stylech. Hudbu neškatulkuju. Je pro buď dobrá, anebo špatná.“ Populární hudebník a herec sbíral materiál delší dobu, tak aby vznikla promyšlená kolekce písniček o jeho hudební, ale i lidské identitě. Za pozornost stojí i osobité texty, které kombinují smysl pro rytmus i proměnlivost emocí v nápaditých metaforách.

Sehraný muzikantský tým i působivý duet

Ondřej Brzobohatý písničky natočil společně se svými koncertními spoluhráči: bubeníkem Tomášem Kozelkou, saxofonistou Matoušem Kobylkou, baskytaristou Jaroslavem Pokorným a kytaristou Ondřejem Fišerem. Smyčce obstaral Epoque orchestra pod vedením Jana Kučery. Jako host se ve skvělém česko-slovenském duetu Vietor objevil na Slovensku velmi populární zpěvák Peter Cmorik a v písni Věštkyně zazněl vokál Terezy Černochové. Identity obsahuje deset silných skladeb, mezi kterými nechybí ani song And The Oscars Go To, jenž již před časem předznamenal přípravu debutového alba nápaditým videoklipem v režii Vojty Kotka.

Identity Tour 2015 

je v současné době v plném proudu a do dubna navštíví celkem 18 míst v České republice a na Slovensku. Ondřej Brzobohatý semkk-3113 v doprovodu kapely složené z výtečných muzikantů opět představuje nejen jako skvělý zpěvák a klavírista, ale také coby pohotový a vtipný průvodce večerem. Na programu jsou samozřejmě hity z čerstvě platinového alba Identity, skladby staršího data i aktuální novinky. 

Ondřej také zareagoval na značný zájem o svou písňovou tvorbu a koncem  března vydá výpravně provedený zpěvník s notami a texty ke všem songům alba Identity, kde navíc díky bohaté fotografické příloze bude zmapováno celé období od vzniku alba, přes koncertní turné až po aktuální předání platinové desky.

 

Ondřej Brzobohatý a jeho Identity

Předání Platinové desky
Předání Platinové desky
Identity Tour je v plném proudu
Identity Tour je v plném proudu

 

 

Written by Jakub Machač