Korutansko-štýrské sedlo Turracher Höhe je jedním z míst, které nelze považovat jen za lyžařské středisko. Je to skutečná Mekka požitkářství na sněhu.  První sníh se tu díky  nadmořské výšce 1763 metrů často objevuje brzy a zůstává mnohem déle než v níže položených lyžařských oblastech. A když zvolíte k pobytu hotel Hochschober, nebude mít vaše dovolená chybu.

Díky promyšlenému servisu začíná zimní dovolená v Hotelu Hochschober už při příjezdu do hotelu. Vše je totiž připraveno: skipas si vyzvednete na recepci, lyže, boty, hole i helmu si můžete rovněž vypůjčit. Lyžařský servisman Ski-Sepp vám vaše vlastní lyže zkontroluje, opraví a případně nabrousí. Jeho pracoviště se nachází hned vedle fantastické lyžárny Basislager, kde je místa dost pro vaši výzbroj a současně atmosféra jako v obýváku: otevřený krb zprostředkovává útulné teplo a prosklenými stropy pronikají sluneční paprsky. Čerstvé ovocné nápoje nebo čaj uhasí žízeň a krémy a jiné praktické pomůcky zajistí vaši ochranu před zimním nečasem. Obrovská mapa okolí společně s alpskou knihovnou vzbudí chuť vyrazit do přírody.

2Stanice lanovek se nacházejí rovněž v bezprostřední blízkosti. Zvolíte-li vzdálenější nástup na sjezdovky, zaveze vás tam hotelový shuttle-bus. Lyžařský areál na Turracher Höhe  boduje svou nadmořskou výškou, která je zárukou skvělých sněhových podmínek, a zejména příjemnou přehledností. Všechny sjezdovky (38 kilometrů) se nacházejí kolem jezera a jsou navzájem propojeny.

Komu se nechce lyžovat, může vyrazit na některou z organizovaných procházek (pěšky nebo na sněžnicích), které jsou v hotelu na denním programu.

Novinky v hotelu Hochschober  

Orientální lázně Hamam, vyhřívané jezerní koupaliště, čínská věž s kouzelnou čajovnou – majitelé hotelu nasadili vysokou laťku, ale fantazie je neopouští. Co je nového, ptají se na recepci štamgasti, když hlásí svůj nástup dovolené. Manželé Karin Leeb a Martin Klein mají vždy nějaké překvapení. Letos budete u vytržení z hóchšobrování (aneb: dokonalý způsob odpočívání) v novém světě saun.

Hóchšobrování v zimě

Zima je ideálni čas na hóchšóbrování. Venku mrzne a vevnitř je pravý ráj jako stvořený pro snění a relaxování. Ve světě vody, tepla a dobré pohody je to nejlepší z filozofií těchto čtyř kulturních okruhů harmonicky propojeno. Voda – ať teplá, nebo také studená – hraje společně s teplem ve všech variantách „hlavní roli“.

Sauny, parní lázně s panoramatickými okny zaručují nádherné výhledy na svět hor. Jezerní sauna vás nadchne stylovou elegancí a přímým vstupem do osvěžujícího jezera a útulné odpočívárny neskutečnou pohodou. Saunoví odborníci vás zasvětí do pravidel správného saunování a vyzkoušíte s nimi některý z tematizovaných saunových nálevů. Jezerní sauna je v provozu denně od 7.00 do 19.00 hod.

5

Zajímavé balíčky: Ski Spezial

Ski Spezial

7denní pobyt: od €  1.211,- / za osobu a pobyt   –  platí mezi 6. a 31. lednem 2015

kratší pobyt : od €  179,- / za osobu a noc   –  platí mezi  11. a 31. lednem 2015 od neděle do pátku.

V ceně je zahrnuta celodenní strava (včetně stravy pro vegetariány a vegany) a vstup do celého lázeňského areálu i účast na všech aktivitách, které jsou v hotelu po celý týden pořádány.

 www.hochschober.com

Hochschober

Stanice lanovek najdete v blízkosti hotelu
Stanice lanovek najdete v blízkosti hotelu
Nadmořskou výška je zárukou skvělých sněhových podmínek
Nadmořskou výška je zárukou skvělých sněhových podmínek
Podvečerní nálada v údolí jezera Turracher
Podvečerní nálada v údolí jezera Turracher
V lobby vás přivítá hořící krb a tekoucí horské prameny
V lobby vás přivítá hořící krb a tekoucí horské prameny
Nová jezerní sauna nabízí nádherný výhled
Nová jezerní sauna nabízí nádherný výhled
V orientálních lázních Hamam se můžete prohřát na kamenech
V orientálních lázních Hamam se můžete prohřát na kamenech

Written by Natascha Kames