Bali je nádherný tropický ostrov, bohatý na tradice, rituály, barvy a vůně. Návštěva Bali je neoddělitelně spojená s vnímáním krásy místních žen, jejich vzhledu, pohybu, chování, úsměvů, a také s krásou jejich oděvů, šperků, líčení a vůní. Tradiční kultura se zde v posledních letech stále více propojuje s kulturou a vizemi přistěhovalců z Austrálie, Ameriky či západní Evropy. Přírodní materiály, řemeslo a zručnost místních obyvatel se tak proměnují s příchodem technologií, kreativitou a marketingem „západu“.Be inspired bracelet

Je tomu tak i u značky Ananda Soul, kterou bychom vám rádi představili. Založila ji na Bali designérka Christina Zipperlen, původem Němka.

IMG_9202_bigNázev „Ananda Soul“ už v sobě nese onospojení kultur. Ananda v hindštině znamená stav blaženosti, lásky a radosti z čistého bytí; slovo „soul“, tedy duše, známe z angličtiny. Značka představuje luxusní, ručně vyrobené šperky, které oslavují ženskost, vznešenost a jedinečnost. Jsou prostoupené vibrací drahokamů a polodrahokamů vysoké čistoty a každý šperk je požehnaný tradičním balijským rituálem, aby přinesl do života hojnost na všech úrovních bytí.

Společnost Ananda Soul je založena na etické a ekologické výrobě, podpoře a respektu každého zaměstnance. Výroba a prodej šperků finančně podporují vzdělání a zajištění obživy dětem z ulice a jejich matkám v komunitním centru. Šperky jsou vyrobeny z recyklovaného šterlinkového stříbra ryzosti 925, zlaceny 22 karátovým zlatem a kombinovány s drahokamy a polodrahokamy vysoké kvality.

IMG_9037_bigAnanda Soul ctí hodnoty, na kterých je založena jógová praxe, a tak se láska ke všem živým bytostem a hluboká úcta k Matce Zemi odráží ve všech aktivitách a produkci společnosti.

Každý šperk má své poselství a snahou designérky je naplnit tento ušlechtilý záměr volbou a kombinací významu krystalů, symbolů, vyryté mantry nebo tvaru či ornamentu na šperku, v jehož duchu je i pojmenován. Každý šperk je také balen do hedvábného pouzdra s přiloženou afirmační kartičkou.

Přibližně jedenkrát ročně obnovuje Ananda Soul svou kolekci a přináší nové tvary, ornamenty, kameny a zpracování. Kvalita, originalita a ušlechtilý záměr však přetrvávají. Současná kolekce nazvaná Puja (= uctívání, obřad), je velmi ženská, ornamentální a evokuje daleký Orient. Z kamenů převládá ametyst, růženín, modrý topaz, měsíční kámen a turmalín.

 

www.balibeauty.cz

 

Šperky z Bali

Written by Kateřina Novotná