Řada z nás má Mnichov spojený s Oktoberfestem – a je pravda, že velký svátek piva se opět blíží… Hlavní město Bavorska Mnichov však stojí za návštěvu nejen kvůli pivu. Jde o jedno z nejkrásnějších měst, která máme z České republiky, coby kamenem dohodil.

Ludwigstrasse, Siegestor, Standpunkt: LMU 29.07.2004

Brána vítězů

Mnichov založil v roce 1158 bavorský vévod Jindřich Lev a historii zde potkáváte téměř na každém kroku. Můžete procházet historickým centrem města, dát si některý z typických bavorských pokrmů, nebo naopak ochutnat aktuální trendy lehké evropské kuchyně.

Lenbachhaus 21.05.2002

Lenbachhaus

Mnichov nabízí i mnoho zelených parků a historických budov. Stejně tak je ale známý jako sídlo průmyslových koncernů BMW a Siemens, jejchž budovy se zapsaly do architektury města.

V samém centru města leží náměstí Marienplatz, na kterém se nachází Stará i Nová radnice a Mariánský sloup. Bohatě zdobená Nová radnice byla vystavěna ve 2. polovině 19.století v neogotickém slohu. Na jejím průčelí si můžete mimo jiné prohlédnout nádherný orloj. Stará radnice byla postavena v 15. století ve východní části náměstí. Dnes v ní sídlí Muzeum hraček. Největším mnichovským chrámem je gotická katedrála Frauenkirche, kterou najdete na Frauenplatz. Nejvýraznějším prvkem katedrály jsou dvě stometrové věže s cibulovitými kopulemi. Mezi další významné architektonické památky patří bazilika sv. Kajetána či barokní zámek Nymphenburg, letní sídlo bavorských vládců.

Futuristická architektura sídla BMW

 

Malí i dospělí kluci nepochybně zamíří do Muzea BMW , kde se seznámí s historií největšího světového výrobce luxusních vozů. Při příležitosti Olympiády v roce 1972 vznikly i slavné sportovní stavby, Olympijskému parku dominuje především Olympijský stadion s charakteristickou střechou, a také Olympijská věž. Nejmodernější sportovní stavbou Mnichova je od roku 2005 futuristická Allianz Arena, domov dvou populárních mnichovských fotbalových klubů, Bayernu a TSV 1860.

 

 

Ostatně, tohle všechno si můžete prohlédnout na vlastní oči, když se zapojíte do naší soutěže a vyhrajete dvě zpáteční jízdenky luxusním IC Busem, který provozují Deutche Bahn!

 

ic busSoutěžní otázka: Kdy se koná Oktoberfest, na nějž Deutsche Bahn nabízejí speciální jízdenku?

Odpovědi zasílejte na info@trendy-age.cz do 30.8.

Vyhrává 252. správná odpověď.

http://www.bahn.com/cz

 

 

Soutěž je uzavřena, děkujeme vám za účast. Dvě jízdenky do Mnichova získává Jan Weber.

 

 

 

Written by Trendy Age