Vychutnejte si skvělé víno a objevujte zároveň krásy Znojemska s Vinobusem VOC Znojmo! 56 kilometrů dlouhá trasa představuje celkem 19 vinařství a vystoupit a ochutnat můžete na 13 místech.


Je zcela na vás, jakou trasu si zvolíte, zda si užijete celou okružní jízdu nebo jen část trasy podle vlastního uvážení. Ve Vinobusu s vámi navíc jede průvodce, a tak se dozvíte řadu zajímavostí o víně i o kraji.

Se skleničkou v ruce

Díky Vinobusu můžete jednoduše zavítat ze samotného centra Znojma do různých sklepů a vinařství na Znojemsku, aniž byste museli řešit, jak se dopravíte tam i zpět. Můžete si prohlédnout krásné vinice, pokochat se přírodou Národního parku Podyjí, navštívit Loucký klášter či podniknout spoustu dalších zajímavých věcí v blízkosti zastávek Vinobusu. Výlet můžete zkombinovat i s cyklistikou, Vinobus má nosič na kola.

Autobus s kapacitou 32 míst a přívěsem na dvacet kol se třikrát denně vydává na trasu dlouhou necelých šedesát kilometrů a cestou třináctkrát zastaví. Projekt je realizován za podpory Jihomoravského kraje, města Znojma, okolních obcí a Vinařského fondu ČR.

Okružní jízda nebo jen pár zastávek

Poprvé se s ním lidé projeli při Znojemském historickém vinobraní 2015, plnou sezonu zahájil v dubnu 2016. Vinobus na své trase objíždí řadu zajímavých vinařských lokalit – vinice, sklepní uličky, vinařství a vinné sklepy i místa, odkud se můžete vydat na výlet na kole. Pro návštěvníky Znojemska je to způsob, jak se vyhnout problémům s nulovou tolerancí alkoholu za volantem nebo na kole. Můžete si vybrat pouhé projetí trasy s průvodcem, ale také můžete kdekoliv vystoupit, projít si vybrané místo, ochutnat vína a počkat na další spoj, případně se dál vydat po některé z cyklostezek.

Novinkou letošního roku jsou vybrané zastávky s 15 minutovou přestávkou a degustací vín (degustace není v ceně jízdenky).

Written by Jana Veselá