V roce 1867 v Petrohradě Pavel Michailovitch Kousmichoff založil P. M. Kousmichoff Tea Company. Malá firma rychle expandovala, její čaje se záhy staly oblíbenými i na carském dvoře.

mode-kusmi-tea-the-chic-branche-T-mI2_BPV roce 1917 celá rodina utekla před revolucí z Ruska do Paříže, kde našla azyl a znovu obnovila své podnikání. Čajová společnost vzkvétala, postupně otevřela nové obchody v dalších světových metropolích, např. New Yorku nebo Berlíně. Ovšem 2. světová válka přinesla výrazný propad prodejů, značce zůstalo jen pár loajálních klientů.

Zásadní impuls pro vzkříšení společnosti Kusmi Tea přišel v roce 2003, kdy se v tradici započaté rodinou Kousmichoff rozhodli pokračovat Sylvain Orebi se svým bratrem, pocházející z dynastie obchodníků s kávou a kakaem. Tito inovativní vizionáři převzali vládu nad firmou, uvedli na trh nové směsi, zavedli balení čajů v barevných dekorativních plechovkách, oživili distribuční sítě, posílili mezinárodní renomé značky.

A výsledek? Během méně než deseti let otevřeli 25 prodejen a shop-in-shops ve Francii a po celém světě.

 

Kouzlo Kusmi Tea: mezi tradicí…

kusmitea-label-imperial-125g_1Již 146 let firma Kusmi Tea produkuje škálu exkluzivních čajových směsí, vyráběných výhradně z čajových lístků pocházejících z pečlivě vybíraných lokalit. Receptury, jejichž přesné složení je přísně střeženým tajemstvím, staví na charakteristické chuti Earl Grey ve spojení s citrusy a kořením, které zjemňují hořkost černých čajů. Tato delikátní kombinace po staletí vzrušuje chuťové pohárky všech milovníků čaje, včetně opravdových znalců.

Mezi bestsellery značky Kusmi dodnes patří například Bouquet de Fleurs (Earl Grey, květiny a citrusy), směs vytvořená v roce 1880 na počest narození dcery Pavla Kousmichoffa Elizabeth. Anastasia (Earl Grey, květy citrusů a pomerančovníku), směs pojmenovaná na počest hraběnky Anastázie, dcery a dědičky cara Nikolase z dynastie Romanovců, která v sedmnácti letech záhadně zmizela. Prince Vladimir Tea, směs, která vznikla v roce 1888 na oslavu 900. výročí Ruska. St. Petersburg Tea a mnohé další.

 

a moderností

teaV roce 2003 a v letech následujících nový majitel firmy Sylvain Orebi vytvořil moderní wellness linii – 7 směsí s unikátními wellness účinky a vynikající chutí a způsobil tak převrat na trhu výběrových čajů. K nejoblíbenějším patří Detox – lahodná směs maté, zeleného čaje a citronové trávy perfektní pro tělo i mysl. Sweet Love, blahodárná směs černého čaje, lékořice a máty uklidňuje a dodává „zenový“ pocit. Boost – neobvyklou kombinací maté, zeleného čaje a koření překvapující směs stimuluje tělo i ducha. Euphoria – povznášející směs praženého maté, čokolády a pomeranče pro momenty čisté blaženosti. BB Detox – nápoj krásy z maté, zeleného čaje a se stopou grapefruitu. Linii wellness čajů završují Be Cool a Algotea.

 

 

Světový úspěch

Ambicí Kusmi Tea je být nejpopulárnější globální prémiovou značkou čajů. Kusmi již otevřelo více než 30 obchodů po celém světě, z toho 20 ve Francii, 2 v New Yorku, 1 v Montrealu, 2 v Miláně a nyní ke světovým metropolím s vlastním Kusmi Tea shopem přibyla i Praha. Vlajková prodejna Kusmi Tea, stvrzující mezinárodní věhlas a prestiž značky, byla nedávno otevřena na Champs-Elysées na ploše 250 m2.

 

První Kusmi Tea shop v České republice

1.MUGJPG_HDV regálech nespočet druhů originálních směsí černého a zeleného čaje té nejvyšší kvality, včetně věhlasných wellness směsí, čaje sypané, čaje v mušelínových sáčcích, v typických plechových krabičkách v barokním stylu, všudypřítomná neodolatelná vůně … Vítejte v novém Kusmi Tea shopu v oblíbeném pražském nákupním centru Nový Smíchov, v prvním butiku legendární značky Kusmi Tea v České republice!

Design nového Kusmi Tea shopu je chytrým mixem tradice a modernosti – základů DNA značky Kusmi. Interiéru vládne atraktivní kombinace červené a čistě bílé barvy, dávající náležitě vyniknout barevným plechovkám s čaji. Věci znalý personál zákazníky ochotně provede sortimentem Kusmi Tea, představí bestsellery i novinky v portfoliu francouzsko-ruské společnosti, poradí s výběrem i správnou přípravou. Čeští milovníci čaje tak konečně mohou intenzivně objevovat chutě a vůně čajů Kusmi a naplno podlehnout jejich kouzlu.

 

www.pottenpannen.cz

 

Kusmi Tea

Written by Kateřina Novotná