Jaro a začátek léta v Alta Badia jsou ve znamení novinky. Až do 12. července si můžete denně vybrat jednu ze tří cyklistických tras a vydat se na ní se znalcem místního terénu. Je jasné, že s průvodcem bude výlet mnohem příjemnější, nebudete muset řešit organizaci a můžete si cestu skutečně vychutnávat.

Freeride v Alta Badia

 

Denně jsou k dispozici tři různé trasy: rychlá pro experty, túra pro středně pokročilé cyklisty a trasa „Gurmán“ pro ty, kdo chtějí zkombinovat projížďku po horách se skvělým jídlem a pitím.

 

Ať si již zvolíte kteroukoliv cestu a vydáte se na ni sami či s průvodcem, určitě si ji užijete. Zatímco šlapete do pedálů, před očima se objevují nádherné horské štíty a zelená údolí oblasti, která je zapsána v seznamu světového dědictví UNESCO.

 

Cykloturistika byla vždy důležitou součástí letního života oblasti Alta Badia a pro jezdce je tu připraveno vše, co jen mohou potřebovat. K dispozici jsou mapy znázorňující doporučené trasy. Aby byl život závodníka jednodušší, většina místních obchůdků, půjčoven kol, restaurací i horských chat připravila pro cyklisty vše, co jim může splnit jejich specifické požadavky. Hotely si uvědomují, že cyklista potřebuje mít možnost uskladněnit kola, umýt jej, případně i opravit zařízení. K dispozici jsou dále stojany na kola, uzamykatelné boxy…, ale třeba i dobře vyvážené snídaně a večeře. To vše ve spojení s nádhernou krajinou, která nabízí stovky kilometrů zajímavých tras a láká k vyzkoušení!

 

Cena výletu s průvodcem: 25 eur na osobu, objednat si jej můžete v turistických kancelářích, v půjčovnách kol či v „Bike Friendly“ hotelích.

www.altabadia.org/bike

 

Photopress Alta Badia

Written by Jakub Machač