Máte rádi drahokamy? V tom případě si nenechte ujít  unikátní výstavu tanzanitů a šperků z nich, kterou najdete v Praze od 9.11. do 14.11. Na jednom místě se sejdou nejenom šperky speciálně vyrobené k této události, ale také tanzanity v surové podobě. Dominantou celé výstavy bezesporu bude největší opracovaný tanzanit na světě, jehož velikost je 200 karátů.

atelie%c2%b7r-sezeni%c2%b7-209

Na výstavě se také objeví nejvzácnější drahokam tanzanitu pojmenovaný „Malá hvězda Meru“, který pochází ze soukromé sbírky a jeho hodnota je zatím nevyčíslitelná. Výstavu organizuje česká společnost Diamonds International Corporation (DIC).

atelier-sezeni-150hvezda-meruTanzanit je velmi vzácný a unikátní drahokam s výraznou modrou barvou a odstíny modré. Nachází se pouze na jednom místě na Zemi, a to ve východní Africe na úpatí hory Kilimandžáro v Tanzanii. Byl objeven teprve nedávno, v roce 1967 massaiským pastevcem. Vzhledem k jeho ojedinělému výskytu je to také kámen, který nebude možné těžit věčně. Očekává se, že do 25 let bude tanzanit zcela vytěžen a následně jeho hodnota ještě stoupne. Právě kvůli omezené těžbě a limitovanému množství je tanzanit znám také jako „drahokam naší generace“.

Návštěvníci se mohou v rámci výstavy těšit jak na největší tanzanit na světě, tak na největší opracovaný drahokam. K vidění však budou také kameny až v 7 formách surové podoby s přirozenou modrou barvou. Celková hodnota vystavovaných kamenů je 16 milionů korun.

lr000392-wbtLákadlem výstavy budou také desítky luxusních šperků těch nejlepších brusů a parametrů. Šperky byly vyrobeny speciálně pro tuto výstavu a bude možné je také na výstavě zakoupit.

Výstava se uskuteční v prostorách luxusního showroomu DIC, v Široké 15, Praha 1 – Josefov. Otevřena pro veřejnost bude denně od 9.11. do 14.11.2016, čase od 10.30 do 19 hodin.

http://www.dicholding.com/

 

 

 

Written by Jana Veselá