Autorské kolekce šperků MOOYYY (čti můj) jsou až do 27. 10. prezentovány na největší české přehlídce designu Designbloku. Stánek MOOYYY se nachází v Openstudiu na holešovickém Výstavišti (stánek LK 54). Poprvé se zde představí celá kolekce Lucie Koldové – SENSO. Kolekce Anny Steinerové – RUDRA a Mirky Talavaškové – CHIA jsou již v prodeji, a proto se obě návrhářky rozhodly prezentovat na Designbloku několik novinek, kterými doplní své stávající kolekce.

CET_3614.tif

„Na začátku byla inspirace pravými kameny a přírodními materiály. Tvoříme šperky, které mají pozitivní spirituální účinky. Tvoříme šperky hravé a kreativní, kde si každý může libovolně nakombinovat kámen nebo přírodní semeno Rudraksha (zvané též Boží slza) podle oblečení, nálady či zdravotního stavu.

CET_3533Rudraksha má duchovní a léčivé účinky a vytváří obrovskou pozitivní energii. Při jejím nošení pocítíte zvýšenou výkonnost a energii. Posvátné přírodní semeno Rudraksha kombinujeme s perlami, ametystem, růženínem, atd. V některých kolekcích pracujeme s lávovým kamenem, který je silným ochranným amuletem, je zasvěcený léčení a uzdravení. Naše šperky jsou vyrobeny ze stříbra v různých povrchových úpravách.

Kromě kolekce se symboly vycházejícími z jógy nabízíme i autorské kolekce. Je nám ctí, že s námi spolupracují přední české designérky jako Lucie Koldová, Mirka Talavašková či Anna Steinerová. Zakládáme si na zakázkové výrobě, netvoříme žádné strojové série. Autorské kolekce vyrábíme ručně v české dílně a ve spolupráci s českými dodavateli.“

 

LUCIE KOLDOVÁ – kolekce SENSO

IMG_2989.tifÚspěšná česká designérka, která po ukončení studií začala pracovat v pařížském studiu Arika Levyho, je známá převážně jako designérka nábytku a svítidel. Pro značku MOOYYY vytvořila kolekci šperků SENSO, která snoubí autorčin minimalismus a eleganci se spirituálními jógovými znaky.

Lucie Koldová je držitelkou několika cen českého vydání Elle Decoration a vítězkou Czech Grand Design 2012. Svá díla vystavovala v České republice, Francii a Belgii. Věříme, že i kolekce šperků SENSO nové české značky MOOYYY si zanedlouho najde své místo v evropských galeriích a úspěch u českých žen.

 

Mirka Talavašková – kolekce CHIA

CET_3856 malyMódní návrhářka, absolventka UMPRUM, studovala na Ecole Superieure des Arts Apliquees Duperre v Paříži. Velkým mezníkem byla kromě studií ve Francii i pracovní stáž, která jí umožnila rozvíjet své schopnosti a pracovat více sama na sobě. Následně zahájila spolupráci s luxusním krejčovstvím DELOR. Získala ocenění Top Styl Designer a byla také nominována na Czech Grand Design. Její kolekce jsou převážně dámské, spíše minimalistické a zaměřené na detail a kvalitní materiály.

Novinkou v tvorbě Mirky Talavaškové jsou košile s krytým límečkem střihově řešené tak, aby se jimi mohly provléct šperky MOOYYY.

 

Anna Steinerová – kolekce RUDRA

CET_4884.tifAbsolventka Oboru K.O.V. na pražské VŠUP se zúčastnila řady zahraničních stáží, odkud si přivezla množství zkušeností, které využívá ve své tvorbě. Šperky Anny Steinerové se vyznačují nápadem a kvalitním zpracováním. Myšlenku i výtvarný názor dokáže vyjádřit prostřednictvím drobného, tvarově jednoduchého objektu, který jako umělecké dílo funguje při nošení na těle i položený třeba na desce stolu. Nelze jej přehlédnout.

Za autorský projekt KAAWA získala cenu návštěvníků loňského Design Supermerketu. Zrnko kávy se pod jejíma rukama mění ve skutečné umělecké dílo. Stejně tak posvátné semeno Rudraksha tvoří základ šperků její kolekce Rudra pro MOOYYY.

www.mooyyy.cz

Written by Kateřina Novotná