Pětihvězdičkový Quisisana Palace hotel v Karlových Varech poznáte na nábřeží říčky Teplé na první pohled. Fasáda, která dala průchod umělecké rozšafnosti, přímo vybízí k okouzlujícímu požitku z návštěvy elegantního prostředí. Překrásný interiér a špičkové služby pomohly hotelu ke skvělému umístění na známém cestovatelském portálu Tripadvisor – dlouhodobě první příčka v regionu.

Quisisana Palace, Karlovy Vary, Czech Republic, European Union; Café; Restaurant;

 

Užít si návštěvu světoznámých lázní v pohodlí bezprostředně dostupného centra, ale zároveň v klidu zákoutí lázeňské čtvrti je jen jedna z mnoha předností pečlivě zrenovovaného hotelu s bohatou historií.

Quisisana Palace, Karlovy Vary, Czech Republic, European Union, facade, Fassade, Herbst 2012, Autumn, Fall, autumnal

Další jsou nevšední interiéry, oblažující wellness centrum s beauty salonem, skvělý Café-Restaurant s vybranými jídly a vedle příjemného setkání s ochotným personálem i něco navíc, služby, které naleznete jen v málokterém hotelu.

Zdobnou budovu hotelu nechal v letech 1887 až 1888 vystavět Anton Pupp jako svatební dar své ženě Marii Mattoni. Zprvu se zde ubytovávali jen přátelé proslulých zámožných rodin, po 1. světové válce to však byli již hosté úspěšného lázeňského penzionu, v nějž proměnila dříve rodinnou budovu Emilia Pupp-Knoll. V roce 2012 pak na tuto pohostinnou tradici navázal po rozsáhlé rekonstrukci už přímo butik hotel Quisisana Palace.

 

V prostředí spojujícím dekorativnost 19. století a moderní pohled na design pohodlného ubytování naleznou hosté 19 luxusních pokojů a apartmánů. Každý je trochu jiný, a přece je všechny spojuje elegance a komfort. Štuková výzdoba a krbová kamna jsou dokonce zhotoveny podle dochovaných dobových fotografií. Apartmá disponují navíc vznosnými balkony a ty s označením Deluxe je možné vzájemně propojit. Zcela atypickým je pak Safari Suite, jenž nadchne atmosférou exotické romantiky umocněné soukromou jacuzzi v ložnici. Samozřejmostí je u všech pokojů a apartmánů bezplatné Wi-Fi, LCD TV a mini-bar.

Quisisana_wellness_2Prohloubit odpočinek a nabrat duševní i fyzické síly pomůže kromě pozitivně naladěného prostředí hotelu především jeho wellness centrum a beauty salon ve 2. patře. V harmonické atmosféře designově sladěných prostor naleznou jeho návštěvníci nejrůznější procedury od ozdravných a relaxačních masáží, koupelí a zábalů až po Pure Fiji – tělové rituály. Mohou se zde rovněž nechat jako v prvním salonu v ČR rozmazlovat kosmetickým ošetřením švýcarskou kosmetikou značky „NIANCE®“, jež je známá unikátním protistárnoucím účinkem na pokožku žen i mužů.

Quisisana Palace, Karlovy Vary, Czech Republic, European Union; Café; Restaurant;

Doplnit energii a podpořit dobrou náladu však mohou hosté butikového hotelu také v jeho Café‑Restaurantu Quisisana, kde na ně čekají nejen oblíbené snídaně formou à la carte, ale i skvělé obědy a večeře. Interiér inspirovaný zčásti vídeňským stylem doplňuje vůně speciálně pražené kávy a mistrně připravených domácích dortů, zmrzliny, sorbetů a limonád.

Skvělý hotel však dělají zejména jeho služby. Vedle přátelského přístupu ochotného personálu stojí jistě za zmínku nevšední zážitky, které hotel pro své hosty zprostředkovává. Díky atraktivním balíčkům aktivit je možné si zahrát golf až na sedmi nedalekých rozličných golfových hřištích nebo využít blízké lyžařské areály.

V mondénním butikovém hotelu v srdci nejslavnějších českých lázní tak nebrání nic tomu, aby byl každý pobyt v Karlových Varech plný odpočinku a nezapomenutelných příjemných chvílí.

Zajímavosti hotelu:

  • jako jediný hotel v ČR je v současnosti členem asociace „Small Luxury Hotels of the World“
  • motýlí vitráže v mezipatrech a v Lobby baru jsou neopakovatelnou ruční prací
  • v hotelu je k dispozici také soukromý Private Spa Suite se saunami a vířivkou
  • káva, kterou si v Quisisana Palace hotelu hosté objednají, je pražená přímo na míru ve vídeňské pražírně, a to ve 3 druzích (jemná, středně silná a silná), obsluha je vyškolena baristou
  • v letních měsících je pro návštěvníky hotelu a Café-Restaurantu Quisisana k dispozici zahrádka před hotelem

www.quisisana-palace.com

 

Quisisana Palace hotel

Written by Jana Veselá