Každý pes štěká, ale pokud jeho štěkání obtěžuje sousedy, může nastat problém. Málokdo z nás má čas věnovat se svému kamarádovi natolik, aby jej dokonale vycvičil i po této stránce, a tak na řadu přicházejí nejrůznější pomůcky. Nejúčinnější jsou asi „protištěkací“ obojky.

5012786432581-pt01Novinkou na trhu jsou ultrasonický obojek pro kontrolu štěkání BARK200U a interiérová jednotka pro kontrolu štěkání BARK500U. Ultrasonické výrobky od Motoroly jsou výbornými pomůckami pro výcvik psů – všichni psi štěkají, pokud ale začne nadměrný štěkot obtěžovat, mohou tyto chytré pomůcky zajistit vhodné a žádané řešení.

Ultrasonický obojek Motorola BARK200U, který je nejvhodnější pro psy nad 7 kg, je vybaven prvkem, jenž na základě psího štěkotu začne vydávat vysokofrekvenční zvuk – slyší jej pouze psi, většina lidí jej vůbec nevnímá. Pes po 5 vteřinách štěkání uslyší nepříjemný tón, který bude zesilovat, dokud nepřestane štěkat. Obojek BARK200U uvítá každý, kdo chce omezit štěkot psa a opět by si rád vychutnal klid domova.

bark200u-boxer-2-wTotéž platí pro ultrasonickou interiérovou jednotku pro kontrolu štěkání BARK500U, která je řešením také v případě, že máte víc různě velkých psů. Jednotka BARK500U obsahuje magnetický podstavec pro snadnou úpravu zvuku a lze ji jednoduše připevnit na stěnu a umístit tak v místě, kde pes často nadměrně štěká. Velmi praktická je i možnost vyjmout interiérovou jednotku z podstavce a použít ji k výcviku – odnaučení nadměrného štěkání nebo jiného nevhodného chování vašeho psa. Je totiž vybavena tlačítkem na spuštění vysokofrekvenčního tónu.

 

Pokud přemýšlíte o tom, co váš miláček dělá v době, kdy nejste u něj, pořiďte si bezdrátovou wi-fi kameru. Ta umožňuje neomezené sledování domácích mazlíčků prostřednictvím chytrých telefonů, tabletů nebo počítačů a pomocí bezplatné aplikace Hubble.

bark500u-lifestyleimage-20141118Interiérová wi-fi HD kamera Motorola SCOUT85 a outdoorová kamera SCOUT73 Outdoor nabízí vrcholně sofistikované a praktické funkce, díky kterým můžete sledovat domácího mazlíčka prakticky odkudkoliv. Kamera Scout s wi-fi připojením pracuje prostřednictvím zabezpečené cloudové služby zvané Hubble. Instalace kamery s funkcí „plug and play“ a snadným nastavením aplikace zabere pouze pár minut. Kamera SCOUT85 a bezplatná aplikace Hubble na chytrém telefonu, tabletu nebo PC umožní psa, kočku, rybičky nebo jiné domácí zvíře nejen odkudkoliv sledovat, ale poodhalí také jejich tajný život.

S venkovní kamerou SCOUT73 pak můžete kontrolovat psa či kočku na zahradě (díky IP66 standardu odolnému v jakémkoliv počasí), koně nebo dobytek ve stáji či dokonce sledovat jezírko nebo ptačí klec. Kamera má funkce Pan, Tilt a digitální Zoom, obousměrnou komunikaci a infračervené noční vidění. Aplikace Hubble disponuje bezplatným nahráváním videa a zasílá upozornění na chytrý telefon, tablet nebo PC. Funkce nahrávání videa s technologií „cestování v čase“ umožní téměř okamžitá upozornění, reagující na pohyb, a dodají páníčkovi klid a jistotu, že je jeho domácí mazlíček v pořádku.

 

Written by Kateřina Novotná