Pro někoho je plánování dovolené obrovskou radostí, jiní si neví rady. Máme pro vás tip: Stegersbach v Jižním Burgenlandu – region s nádhernou přírodou, skvostnými víny a vynikající gastronomií a špičkovými wellness hotely.

SONY DSC

 

Nejdříve aktivně

Konec léta a podzim se ve Stegersbachu vyznačuje kouzelnou atmosférou: déle trvající slunečné, málo větrné a teplé počasí, na vinicích se sklízí víno a v sadech ovoce. Pro aktivní požitkáře má Stegersbach co nabídnout: golfová hřiště, možnosti nádherných výletů, ale i skvělé degustace vín a místních dobrot při procházkách nebo výletech na (elektro)kole a potom relax u termálních bazénů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Běh a nordic walking

Bewegungsarena – to je název sportovního areálu ve Stegersbachu. Skvěle vybudovaná síť 20 stezek pro nordic walking a běžce se neomrzí ani za týden. Stezky jsou vhodné jak pro začátečníky (1,5 km dlouhé s mírným stoupáním), tak i pro ty nejnáročnější (14 km s větším převýšením). Vedou kouzelnými vinicemi a sady, jsou skvěle značeny a popsány a informace o nich jsou k dispozici dokonce jako GPS.

 

 

Walk of Wine Stegersbach 

Některé stezky kolem Stegersbachu jsou tématizovány: například na vinné stezce Walk of Wine, která vede kolem wellness hotelů a je dlouhá 1,5 km, seznamují informační tabule s jednotlivými místními vinaři, nejčastějšími odrůdami vín, které se tu všude kolem pěstují. Samozřejmě lze vinnou stezku absolvovat i na kole.

 

B0007P 0116

… a potom relax

O skvělý relax se tu starají čtyři špičkové wellness hotely. K nejzajímavějším patří bezpochyby termální léčebný hotel Larimar. K jeho wellness kompetencím patří snaha nabízet hostům stále nové zdroje regenerace a uvolnění. Až do konce října hostují v hotelu Larimar mniši z kláštera Shaolin. Můžete si s nimi na krásné louce kolem rybníčku zacvičit Taiji, absolvovat lekce Qi Gongu nebo vyzkoušet speciální terapeutické masáže. Velmistr Liu Xinping za přítomnosti tlumočníka nejdříve prohlédne vaše tělo, najde blokády a pak už jste v jeho rukou. Shaolinská masáž je zajímavý a osvěžující zážitek, který se pohybuje na hranici mezi klasickou regenerační masáží, thajskou masáží a reflexní terapií. Dochází k uvolnění, odpočinku i vyladění drah, po kterých proudí energie v těle, a výsledkem je téměř hodinová relaxace a zklidnění mysli.

Po masáži můžete relaxovat v jednom z největších wellness areálů v Rakousku s termálními bazény a světem saun. V jedinečné křišťálové síni lze na vodních lůžkách vstřebávat energii z křišťálů.

www.larimarhotel.at 

SONY DSC

Aquafloating masáž v Refugiu
V refugiu termálních lázní Stegersbach je zcela zvláštní voda, nesoucí název Thermal 1. Vznikala už v období palezoika, dávno před škodlivými vlivy novověku na životní prostředí. Voda pomáhá při kožních problémech a léčivě povzbuzuje celý pohybový aparát. Současně má velmi pozitivní účinky při srdečních a kloubních problémech a problémech krevního oběhu. Navíc zde vyvinuli vodní Aquafloating masáž. Jedná se o masáž celého těla, při které se vznášíte ve vodě, uloženi na plovoucích pomůckách. Při koupeli dochází k úplnému odlehčení páteře a k hlubokému uvolnění svalstva.

S termálními lázněmi Stegersbach je propojen rodinný hotel Allegria-Resort.

www.dietherme.com

www.allegria-resort.com

 

Podzim ve Stegersbachu

Hotel Larimar Therme Stegersbach
Hotel Larimar Therme Stegersbach

Written by Natascha Kames