Vibrační plošina není čarovná stolička, na kterou si sednete a ona cvičí za vás. Ti, kdo tento způsob tréninku zažijí na vlastní kůži poprvé, bývají překvapeni. I když plošina pomáhá několikrát znásobit intenzitu každého pohybu, ten základ musíte vytvořit sami.

Vibrační plošiny Power Plate® jsou v dnešní době již fenoménem ve světě fitness. Své příznivce si tyto stroje našly jak mezi majiteli větších fitness, tak mezi drobnými podnikateli, kteří otevřeli veřejnosti vlastní studia specializující se na tento typ tréninku. Velkou výhodou značky je ale i skutečnost, že své stroje vyrábí také pro domácí použití. Zvláště pro ty hodně vytížené, kteří nezapomínají na svou kondici a zdraví, je trénink na Power Plate® jednou z nejzajímavějších variant domácího cvičení. V nabídce naleznou zájemci také profesionální verze stroje pro využití ve zdravotnických zařízeních a léčebných centrech. Novinkou je špičkový model Power Plate® Pro7 Healthcare, určený speciálně pro využití v rehabilitaci a wellness.

PP_Pro5_Clouds_2Females_Leglift

Velmi oblíbené jsou hlavně pro své všestranné využití a také proto, že dokáží zajistit výsledky v krátkém časovém intervalu. Takže hlavní benefit je jasný: toto cvičení umí šetřit čas, svůj pravidelný trénink můžete napasovat třeba do přestávky na oběd.

Posilování na vibrační plošině se od narození dcerky věnuje i oblíbená zpěvačka Marta Jandová, která přispěla svými vlastními zkušenostmi z tréninku a na tiskové konferenci značky Power Plate® pomohla představit výběr několika zdravotních okruhů, u nichž se můžeme setkat s pozitivními léčivými výsledky využití vibračního tréninku. Zpěvaččin příspěvek k tématice problematiky ochablého svalstva pánevního dna pomohl toto možná často skrývané téma více otevřít a oslovit lidi, aby se nebáli o těchto problémech mluvit, protože se dají včas a úspěšně řešit.

Vibrační trénink toho umí skutečně hodně, například zrychlit metabolismus a podpořit detoxikaci organismu. Pravidelný trénink podporuje oběh tělních tekutin, podporuje krevní oběh, činnost lymfatického systému i trávení. Při systematickém a cíleném cvičení pod dohledem trenéra jsou viditelné výborné výsledky při redukci celulitidy. Výzkum ukázal, že vibrační technologie má vliv na redukci celulitidy, může urychlit či zvýšit remodelaci kolagenního vlákna, zlepšuje prokrvení a podílí se na nárůstu svalové hmoty. Pomáhá lidem zbavit se přebytečného tuku, tvaruje hýždě, stehna a lýtka. Celkově tento typ cvičení organismu přispívá k získání dobrého pocitu, omlazení a zvýšení kondice.

A kam za Power Plate® vyrazit? Po celé republice najdete řadu menších i větších studií, kde tento přístroj můžete vyzkoušet, pohlídejte si však, že jde skutečně o originál. V Praze jej najdete například ve všech pobočkách studií Holmes Place.

Power Plate

Ve dvou se cvičí lépe
Ve dvou se cvičí lépe
Závěrečný strečink
Závěrečný strečink
Cvičení na Power Plate pomáhá i při rehabilitaci
Cvičení na Power Plate pomáhá i při rehabilitaci

 

Written by Jana Veselá