Jen málokteré alpské středisko dokáže svůj potenciál využívat stejně dobře v létě jako v zimě. Italskému Livignu se to podařilo a svou letní nabídku služeb dále rozšiřuje. Je vyhledávanou destinací například pro milovníky horských kol. Přípravu před olympiádou tam absolvovala třeba Martina Sáblíková nebo mistr světa v rychlostní kanoistice Josef Dostál.

Livigno_biking_leto2015

Livigno už několikátým rokem přitahuje bikery, a to nejen díky adrenalinovým akcím, ale také díky skvělému Mottolino Bike Parku a populárním single trackům všech obtížností obsluhovaným lanovkou Carosello 3000. Zatímco na svazích hor přibyla pro tuto sezonu další single tracková dráha, v údolí byla otevřena nová tréninková trať.

Livigno_biking3_2015Pro bikery z celé Evropy nabízí letos Livigno i speciální hotely s možností mytí kol, praní oblečení nebo workshopů s profesionálními jezdci. V nadmořské výšce 1816 si přijdou na své adrenalinoví jezdci stejně tak jako cyklisté všech úrovní a zaměření od silniční cyklistiky po downhill, freeride, e-biking nebo projížďku na zdravém vzduchu s malými dětmi.

Největším lákadlem především pro návštěvníky z Čech zůstává Mottolino Bike Park. Nabízí dvanáct tras pro začátečníky i experty, a to včetně překážek všech obtížností. Všechny trasy byly navrženy a jsou udržovány tak, aby byly zábavné a přitom maximálně bezpečné. Specialitou parku, kde se jezdí několik uznávaných závodů, je možnost vyzkoušet dopady do obrovského nafukovacího polštáře Big Air Bag.

Livigno_biking2_2015Na druhé straně Livigna, naproti bike parku, se od horní stanice lanovky Carosello 3000 rozprostírá po všech kopcích až do údolí neuvěřitelný Mountain Park Carosello 3000. Jeho horské tracky jsou pro veřejnost otevřeny od 11. července 2015. Donekonečna zde můžete jezdit po krásných úbočích italských Alp, vychutnávat si pohledy do údolí i na vrcholky zasněžených hor, pozorovat horské květiny na stráních, popřípadě se občerstvit v některé z místních farem.

I tyto tracky jsou navrženy pro začátečníky, pokročilé nebo experty, a to ve spolupráci s legendou MTB Hansem „No Way“ Reyem pod dozorem architekta Diddie Schneidera. Během léta přibydou ke stávajícím trasám, z nichž nejznámější je „Coast to Coast“ a „Roller coaster“, další dvě.

Pro hosty ubytované v bike hotelích a apartmánech je vstupné do centra zdarma. A můžete si zde zamluvit nejenom lekce, ale také cyklistické výpravy a túry do hor.

 

Letní Livigno

Ani v létě nemizí sníh na vysokých kopcích, které město obklopují
Ani v létě nemizí sníh na vysokých kopcích, které město obklopují
Během letních vyjížděk zažijete krásná setkání
Během letních vyjížděk zažijete krásná setkání
Nebojte se, nic vám neudělá!
Nebojte se, nic vám neudělá!
Jedna z horských tras
Jedna z horských tras
Bike Park je jedním z největších lákadel
Bike Park je jedním z největších lákadel
Pouze pro odvážné
Pouze pro odvážné

 

Written by Jakub Machač